Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Dönmüyor?

16 Şubat 2017, Perşembe günü, saat 13:41 'de eklendi. Font boyutu:

Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır makineleri evlerin en büyük yardımcılarındandır. Çamaşırları yıkamaları sıkmaları insanlar için birer kurtarıcı rolündedirler.Çamaşır makinesinin kazanı dönmüyorsa suyunu alıyor ama hareketlenmiyorsa belli bir süre bekledikten sonra suyunu boşaltıp yıkama işlemini bitiriyorsa makinenizin program kısmı çalışıyor ama çamaşır makinesi kazanı dönme arızası var demektir. Çamaşır makinelerinde sık rastlanılan arızalardan biridir. Çamaşır makinesi birçok karmaşık sistemin belirli bir program dâhilindesırasıyla çalışması ile yıkama işlemini yıkamaktadır.

Çamaşır makinesi suyunu alıyor ve sonrasında kazanı döndüremiyorsa akla gelen olasılıklardan biri kazan motorunda meydana gelen arızadır. Ancak kazanın dönmesi sadece motor ile değil farklı birkaç mekanizma ile gerçekleşir motor çalışıyor olsa da diğer mekanizmalardaki sorunlar da çamaşır makinesi kazanı dönme sorunu oluşturabilir.

Kayışın Kopma Durumunu Nasıl Anlarız?

Çamaşır makinesi kazanı ile motoru arasındaki bağlantıyı sağlayarak dönmeyi sağlayan kayış kopması sonucunda da kazan dönmeyebilir. Ancak bu kayış kopma olasılığı zor olan bir ihtimaldir. Ancak kazan sıkışırsa ve motor zorlarsa sıkma devri gibi durumlarda kayışı koparabilir. Bunu anlamak için motorun sesini dinletip çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çamaşır makinesi kazanı neden dönmüyor sorusunun bir cevabı da motorun yanmış olma ihtimalidir. Zor da olsa görülmektedir. Gelen elektrik dalgalanmaları ve ya başka sebeplerden ötürü yanabilir ya da uzun yıllar çalışan makinelerde motor kömürleri bitebilir. Bu ihtimaller dahilinde Kadıköy arçelik servisi iletişim kurabilirsiniz.

Sunduğumuz teknik servis hizmetleri sonucunda sonuçların hem size hem firmamıza olumlu yönde fayda sağlaması için sürekli yeni bilgileri almakta, donanımlarımızı gün ve gün yenilemekte, teknisyenlerimizin dürüst ve çalışkan olmasına dikkat etmekteyiz.

Kadıköy bölgesinin Göztepe, Suadiye, Ziverbey, Koşuyolu gibi bölgelerine aynı gün hizmet sağlamaktayız. Beyaz eşya ürünleriniz de tüm olumsuz sorunlara karşı beklediğiniz teknik desteği sağlıyoruz, sözünü de veriyoruz. Bizler çağrı merkez telefonlarımızla veya http://kadikoyarcelikservisi.net adresimizden 7/24 çalışalarımıza hız veriyoruz. Merkez telefonlarımız istediğiniz an çözüm olabilecek kapasitede ve hızdadır.

Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ