Hukuk Otomasyonunun Getirileri

Hukuk Otomasyonunun Getirileri

13 Mart 2017, Pazertesi günü, saat 07:36 'de eklendi. Font boyutu:

Hukuk Otomasyonunun Getirileri

UYAP uyumlu hukuk otomasyon sistemi ile kurumlar,icra ve dava dosyalarının tam süreçlerini yöneterek alacaklarının tahsilatını kolaylaştırıyor ve hukuk harcamalarını azaltıyorlar. Çok sayıda müşteri veya aboneye hizmet veren kurumlar için, bu hesaplara ait alacaklarının takibi; başlı başına bir operasyon alanıdır. Alacakların tahsilindeki gecikmeler, borçların idari takibe girmeleri durumuna ve devamında birçok davanın açılmasına yol açar. Şüpheli alacakların artmasıyla bir yandan kurumların gelir cetvelleri altındaki nakit akışı düzensiz hale gelmektedir. Ayrıca,hukuki süreç maliyetleri de giderlerin üzerine eklenmektedir. Bu boyuttaki hukuki takip işlemlerini yürütebilmek için çok sayıda avukatın kurumlarda istihdam edilmesi veya dış kaynaklardan temin edilmesi zorunludur.Her iki durum da işlem maliyetini yükseltmektedir. Hızlı süreçler için tahsilat odaklı bir uygulama gerçekleştiren otomasyon sistemi , müşteri sayıları milyonlara ulaşan hukuki takip süreçlerini başarıyla gerçekleştirmek üzere hazırlanmıştır. Vekiller, hukuk ve finans birimleri arasında karmaşık ve ağır işleyen icra ve dava süreçlerini hızlandırırlar. Bu şekilde hukuk departmanları daha verimli bir hizmet verebilirler.

Hukuk otomasyonu sistemi,kurumsal alacaklarınızın yasal yollardan takibine yardımcı olmaktadır. Hukuk otomasyon programları, tahsilatın mümkün olan en kısa zamanda  ve en düşük maliyetlerle yapılmasına yönelik yollar izler. Hukuksal ve idari süreçler yanında bu program finansal ve dökümantasyon işlemlerinizi de yönetmenize yardımcı olur. Üst seviyede toplu kontrol imkanı sağlayan bu program vekillerin kendilerine ait uzun ve yorucu işlemlerini kolaylaştırılmış halde yönetebilmeleri için geliştirilmiştir. Bu işlem sayesinde her hukuki takip süreciniz üzerinde tam hakimiyet kurabilirsiniz.

Esnek Sistem Yönetimi

Hukuk bürosu otomasyonu programında sizlere parametrik, esnek yönetilebilir bir yapı sunulmaktadır.Bu sayede tür ve tutar yönetimi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Sistem parametreleri üzerinde güçlü bir kontrol mekanizması yaratan bu program sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Hukuk bürosu otomasyon işlemi, birden fazla borçlu takibine ek olarak alacak yönetiminde de çoklu paydaşlı fatura borçlarını desteklemektedir. Bu sayede,bir tahsilattan elde edilen tutar,fatura üzerinde belirtilen diğer hak sahiplerine oldukça kolay bir şekilde paylaştırılabilmektedir. Otomasyon hizmeti ile aynı anda birçok işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Bu program sizlere hızlı bir kontrol mekanizması sunmaktadır. 

Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ