Ayder, kış güzelliğiyle de ilgi çekiyor

Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden Ayder Yaylası, her mevsim olduğu gibi kış aylarında da ziyaretçilerinin akınına uğruyor Yöreyi ziyaret eden turistler, hem doğanın eşsiz güzelliği karşısında foto safari hem de şambrellerle kayak keyfi yapıyor

Ayder, kış güzelliğiyle de ilgi çekiyor
07 Aralık 2015, Pazertesi günü, saat 10:48 'de eklendi.
RİZE (AA) - Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası, her mevsim olduğu gibi kış aylarında da ziyaretçilerinin akınına uğruyor.

Her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Ayder, özellikle tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Yöreyi ziyaret eden turistler, hem doğanın eşsiz güzelliği karşısında foto safari hem de şambrellerle kayak keyfi yapıyor.

Ayder Yaylası, tarihi evleri, kemer köprüleri ve muhteşem doğasıyla, kış aylarında da foto safari yapmak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.

Yazın doğal güzelliği ile insanları büyüleyen Ayder, kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışının ardından vatandaşlar yaylaya akın ederek karın tadını çıkarıyor. Soğuk havaya rağmen hoşça vakit geçiren bazı vatandaşlar, şambrellerle kayak yaparken ufak kazalar atlattı. Bazı vatandaşlar, karın üzerinde horon oynadı.

Artvin'den tatil için gelen Batuhan Dalkılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ayder Yaylası'nı görmeyi çok istediğini belirterek, "Soğuk bir kış gününde buraya kadar geldik. Ayder'de kar muhteşem. Yazın bütün yorgunluğunu burada iki günde kayak yaparak attık. Kendimizi bulutların üzerinde hissediyoruz. Herkese burayı gelip görmesini tavsiye ediyorum" dedi.

Ahmet Terzioğlu ise ailesiyle karın keyfini çıkarmak için Ayder Yaylası'nı tercih ettiklerini dile getirerek, "Buraya ilk kez geliyorum. İnanılmaz güzel bir yer. Yazın bir başka, kışı bir başka havaya bürünüyor. Herkes gelsin ve bu güzellikleri görsün" diye konuştu.

Ayder'de turizm işletmeciliği yapan Furkan Korkut da kayak tesisi olmamasının eksikliğini çektiklerini kaydederek, "Bu nedenle insanlar şambrel botlarla kayıyor. Ayder Yaylası'nın kayak tesisi ihtiyacı var. Uzun zamandır bu alanda çalışmalar yapılıyor. Bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Dünyanın her tarafından ziyaretçimiz var. Biz olan imkanlarla insanları mutlu etmeye çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ