DEAŞ lideri Bağdadi’nin öldürüldüğü iddiaları

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: 'Bu açıklamaları ben de duydum. Henüz bunu yüzde yüz teyit edecek bilgiye sahip değilim'

DEAŞ lideri Bağdadi’nin öldürüldüğü iddiaları
20 Şubat 2018, Salı günü, saat 05:00 'de eklendi.
MOSKOVA (AA) - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgütü DEAŞ'ın lideri Ebubekir Bağdadi'nin öldürüldüğü iddiasına ilişkin henüz bunu yüzde yüz teyit edecek bilgiye sahip olmadığını söyledi.

Moskova'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Lavrov, Rusya Savunma Bakanlığının DEAŞ lideri Bağdadi'nin 28 Mayıs'ta Rakka'ya düzenlenen hava saldırısında öldürülmüş olabileceği açıklamasına yönelik bir soruya cevap verdi. Lavrov, "Bu açıklamaları ben de duydum. Henüz bunu yüzde yüz teyit edecek bilgiye sahip değilim." dedi.

Terör örgütü liderlerinin öldürülmesi haberlerinin her zaman büyük ses getirdiğini belirten Lavrov, "Ancak bu tür örgütlerin daha sonra savaşma kapasitelerini yeniden sağlayabildiği tecrübe ile sabit bir durum. Bu DEAŞ ve Nusra için de geçerli." ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Rus uçaklarının 28 Mayıs'ta Rakka yakınlarında DEAŞ'ın üst düzey isimlerinin toplantı yaptığı bir binayı vurduğu ve 30'u saha komutanı olmak üzere yaklaşık 330 militanın öldürüldüğü belirtilmişti.

Açıklamada, Bağdadi'nin vurulan binada olduğu ve öldüğü bilgisinin farklı kaynaklardan teyit edilmeye çalışıldığı ifade edilmişti.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ