Filistinli gruplar, Gazze sınırında “ramazan nöbeti“ tutuyor

Seraya el-Kudüs komutanlarından Ebu Muhammed: 'Herkes uyurken, yiyip içerken, evinde dinlenirken, camisine giderken biz burada nöbette bekliyoruz. Vatan sevgisi ve ailelerimizin güvenliği için buradayız. Bir boşluk anında düşman gelemesin diye cephe hattında nöbet tutuyoruz'

Filistinli gruplar, Gazze sınırında “ramazan nöbeti“ tutuyor
20 Şubat 2018, Salı günü, saat 13:00 'de eklendi.
HAN YUNUS (AA) - HANİ EŞ-ŞAİR - Filistinli gruplar, insanların iftar için evlerine yöneldiği, sokak ve caddelerin boşaldığı akşam vakti, İsrail askerlerinin muhtemel bir sızıntısını önlemek için Gazze-İsrail sınırında nöbet tutuyor.

Akşam ezanından yarım saat önce Gazze Şeridi'nin kuzey ve doğu sınır boyuna giden yüzleri maskeli eli silahlı direniş grupları, sabah saatlerine kadar mevzilendikleri bölgeyi terk etmiyor.

Bu nöbetlerden birine katılan AA ekibi, İslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Seraya el-Kudüs (Kudüs Seriyyeleri) mensuplarının Han Yunus kentinin doğu sınırındaki nöbetini görüntüledi.

- Sınır boyunda oruç açıyorlar

Sadece bir kaç yüz metre ötelerinde bulunan İsrail askerlerine görünmemek için zeytin ağaçlarının bulunduğu bir tarım arazisine mevzilenen ve birbirlerinden farklı yerlere oturan Seraya el-Kudüs mensupları, yanlarında getirdikleri su, hurma ve meyve suyundan oluşan iftarlıklarıyla sınır boyunda oruçlarını açıyor.

Nöbet tutan kişiler daha sonra grup amirinin komutuyla açık olmayan bir mekanda akşam namazlarını eda ediyor.

Gözleri sınırda parmakları tetikte bekleyen Seraya el-Kudüs mensupları, vakitlerini aynı zamanda Kur'an-ı Kerim okuyarak, tesbih ve istiğfar ile geçiriyor.

- "Vatan sevgisi ve ailelerimizin güvenliği için buradayız"

Seraya el-Kudüs komutanlarından ve grubun amiri Ebu Muhammed, "Mücahitlerin hayatı ramazanda diğer aylara göre daha farklı geçiyor. Sınır boylarına mevzileniyoruz. Ellerimizi Allah'a açıp zafer, kararlılık ve güç vermesi, Filistinli esirlerin serbest bırakılması ve halkımızın özgürlüğü için dua ediyoruz." dedi.

Sınır boyunda çeşitli Filistinli grupların bulunduğunu belirten Ebu Muhammed, "Herkes uyurken, yiyip içerken, evinde dinlenirken, camisine giderken biz burada nöbette bekliyoruz. Vatan sevgisi ve ailelerimizin güvenliği için buradayız. Bir boşluk anında düşman gelemesin diye cephe hattında nöbet tutuyoruz." şeklinde konuştu.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ