Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam’ın serbest bırakılması

Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi, cezaevleri yöneticilerinden, mahkeme kararı olmadan eski rejim yetkililerinin serbest bırakılmaması talebinde bulundu

07 Aralık 2017, Perşembe günü, saat 15:00 'de eklendi. Font boyutu:

Notice: Undefined variable: ReklamHaberIci in /home/yenikonya/web/yenikonya.com.tr/public_html/pages/ajanshaberleridetay.php on line 131

TRABLUS (AA) - Libya'da Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi, cezaevleri yöneticilerinden, mahkeme kararı olmadan devrik lider Muammer Kaddafi dönemi yetkililerinin serbest bırakılmamasını istedi.

Temsilciler Meclisine bağlı Savunma ve Ulusal Güvenlik Komitesi, Kasım 2011'den bu yana tutuklu bulunan devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam'ın serbest bırakılmasının ardından cezaevleri yöneticilerine hitaben yaptığı yazılı açıklamada, "Haklarındaki yasal işlemler sonuçlanıncaya ya da beraatleri kesinleşinceye kadar eski rejim sorumlularını serbest bırakma yetkiniz yoktur." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Savunma ve Ulusal Güvenlik Komitesinin aldığı bu pozisyonun, ulusal güvenliğin sağlanması ve toplum içinde oluşabilecek kaosun önüne geçilmesi amacı taşıdığı kaydedildi.

Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine bağlı General Halife Hafter güçlerinin yönettiği Zintan'daki silahlı gruplardan "Ebu Bekir es-Sıddık" Tugayı, dün kentteki cezaevinde Kasım 2011'den bu yana tutuklu bulunan Seyfülislam Kaddafi'nin serbest bırakıldığını duyurmuştu.

Kaddafi güçlerine karşı savaşan Cebel Garbi (Batı Dağı) bölgesinden gelen aşiretlerden oluşan Zintan Askeri Konseyi, General Hafter ile aynı düzlemde hareket eden bir yapı olarak biliniyor.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ