Ukrayna’nın doğusundaki kriz

Ukrayna Savunma Bakanlığı Terörle Mücadele Sözcüsü Lısenko: "Rus saldırılarının başlamasından bugüne kadar 2 bin 696 asker hayatını kaybetti, 9 bin 903 asker yaralandı”

Ukrayna’nın doğusundaki kriz
20 Şubat 2018, Salı günü, saat 00:51 'de eklendi.
KİEV (AA) - Ukrayna'nın doğusunda çatışmaların başlamasından bu yana 2 bin 696 Ukrayna askerinin öldüğü, 9 bin 903 askerin yaralandığı bildirildi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı Terörle Mücadele Sözcüsü Andrey Lısenko, düzenlediği basın toplantısında Donbas'taki çatışmalara ilişkin bilgi verdi.

Ukrayna ordusunun, Rusya yanlısı ayrılıkçılara yönelik operasyonları sürdürdüğünü belirten Lısenko, son bir gün içerisinde operasyonlarda bir Ukrayna askerinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Lısenko, "Ukrayna'ya karşı Rus saldırılarının başlamasından bugüne kadar 2 bin 696 asker hayatını kaybetti, 9 bin 903 asker yaralandı.” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin hazırladığı raporlara göre, Ukrayna'daki çatışmalarda bugüne kadar aralarında asker, sivil ve ayrılıkçıların da bulunduğu 10 bin 90 kişi öldü, 23 bin 966 kişi yaralandı.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ