Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Yemen’deki olaylar

Suudi Arabistan"ın Yemen"e gönderdiği insani yardım malzemesi taşıyan 3 tıra bombalı saldırı yapıldı Can kaybı ya da yaralanmayla sonuçlanmayan olayda tırlar ile içindeki gıda ve yardım malzemeleri kullanılamaz hale geldi

13 Şubat 2018, Salı günü, saat 18:00 'de eklendi. Font boyutu:

MARİB (AA) - Suudi Arabistan merkezli Kral Selman Yardım ve İnsani İşler Merkezinin Yemen'e gönderdiği 3 insani yardım tırına bombalı saldırı yapıldı.

Yemen Haber Ajansı SABA'ya göre, merkeze ait insani yardım malzemelerini taşıyan 3 tır, Marib ile Sana'ya bağlı Nihm ilçesini birbirine bağlayan yoldaki tır deposunda yüklerini boşaltmak üzere durduğu sırada saldırı gerçekleştirildi.

Depoya yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu yanan tırlardaki gıda ve yardım maddeleri kullanılamaz hale geldi. Can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Merkezden yapılan açıklamada, bu tür saldırıların Yemen halkına yönelik insani yardımların seyrini etkilemeyeceği vurgulandı.

Yıllardır siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile meşru hükümet güçleri arasındaki çatışmalar, ülke genelinde farklı bölgelerde devam ediyor. Birleşmiş Milletler verilerine göre, Yemen nüfusunun üçte ikisini oluşturan 18 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor.


Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ