Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Hamas Filistinli tutuklunun ölümünden İsrail’i sorumlu tuttu

Hamas, İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu Aziz Aviysat'ın (53) ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu.

Hamas Filistinli tutuklunun ölümünden İsrail’i sorumlu tuttu
21 Mayıs 2018, Pazertesi günü, saat 02:40 'de eklendi.

Hamas, İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu Aziz Aviysat'ın (53) ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, yayımladığı yazılı açıklamada, hastanede tedavisi sırasında kalbe kan pıhtısı atması sonucu vefat eden Filistinli tutuklu Aviysat'ın ölümünden İsrail sorumlu tutuldu.

Açıklamada, "Esirlerimize yönelik işlenen bu suçlar, cihat ruhunu, direnişi ve özgürlük umudunu öldürmeyecektir. Bu, işgal güçlerinin kara siciline eklenen yeni bir cinayettir." ifadesine yer verildi.

Filistinli tutuklu Aziz Aviysat'ın, dün, Er-Remle Hapishanesi hastanesinde tedavisi sırasında kalbe kan pıhtısı atması sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Protesto eden mahkumlara müdahale 
İsrail güçlerinin, Filistinli tutuklu Aziz Aviysat'ın (53) ölümünü protesto eden cezaevlerindeki Filistinli mahkumlara müdahale ettiği bildirildi. 

Filistinli Esirler ve Özgürler Heyeti Sözcüsü Mecdi el-Adra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramallah'taki Ofer ile Necef Çölü'ndeki Nefha cezaevlerinde Filistinli mahkumların, Aviysat'ın ölümünü protesto ederek ayaklandığını ve koğuşlarda tekbir getirdiğini söyledi.

İsrail güçlerinin, cezaevlerindeki koğuşları kapatarak, Aviysat'ın ölümünü protesto eden Filistinli mahkumları engellediğini ifade eden Adra, Ofer ile Nefha cezaevlerinde gerginliğin devam ettiğini ve İsrail güçlerinin bu cezaevlerine girmeye hazırlandığını aktardı.

İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu Aviysat'ın kalbe kan pıhtısı atması sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti. 

Bu haber 1058 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ