Eğitimhanemiz projesi dijital ortamlarda eğitimin nabzını tutuyor

Konya İnsan Mektebi öğretmen, öğrenci ve velilere destek olmak için Öğrenme Davamız kapsamında "Her Evde Eğitim" felsefesiyle Eğitim Hanemiz Projesi'ni hayata geçirmiş ve çalışmalarını adına yakışır şekilde devam ettirdi.

Eğitimhanemiz projesi dijital ortamlarda eğitimin nabzını tutuyor
27 Mayıs 2020, Çarşamba günü, saat 23:02 'de eklendi.
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle koruma ve tedbir amacıyla devlet tarafından okullar kapatılmış, uzaktan eğitim süreci başlatıldı. Hayatımızın tamamını evimize taşımak durumunda kaldığımız bu dönemde Konya İnsan Mektebi öğretmen, öğrenci ve velilere destek olmak için Öğrenme Davamız kapsamında "Her Evde Eğitim" felsefesiyle Eğitim Hanemiz Projesi'ni hayata geçirmiş ve çalışmalarını adına yakışır şekilde devam etti.

EĞİTİMHANEMİZ PROJESİ DİJİTAL ORTAMLARDA EĞİTİMİN NABZINI TUTUYOR

Uzaktan eğitim sürecinde MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, MEB AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı M. Baki Öztürk, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Saffet Köse, NEÜ Rektör Yardımcısı Muhiddin Okumuşlar ve Bakan Danışmanı Mustafa Yavuz, canlı yayınlarımıza konuk olarak motivasyon desteği verdi.

Milletimiz binlerce yıllık tarihi boyunca nice badirelerden alnının akıyla çıkmış âdeta küllerinden yeniden doğmuş, zorlu dönemlerde kenetlenerek mücadele etmiş ve nice kahramanlıklara adını yazdırmıştır. Kişisel ve toplumsal huzurun tesisini yapılandırmayı amaç edinen Konya İnsan Mektebi, ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas sürece hızlı bir şekilde uyum sağlamış, eğitimi evlerimize taşıyarak, yaprak dökümü yaşadığımız zamanları tazelenmek için fırsat bilip ailelerin eğitim öğretime ara vermeden kaliteli zamanlar geçirebilmeleri için alternatifler üretmiş ve çalışmalarını teknolojiye entegre etmiştir.

Bireylere yaşadıkça değişen öğrenme şartlarına bütüncül bir yaklaşımla uymalarını sağlayacak eğitim fırsatları sunmayı amaçlayan Öğrenme Davamız, dijital ortamda gönülleri yakınlaştıran çalışmalarla öğretmen, öğrenci ve velilerimizin evlerinde geçirdikleri zamanı keyifli ve verimli hâle getirmek amacıyla bütün imkânları seferber etmiştir. Hafta içi her gün çocuklarımızı hayaller ülkesine götüren masal anlatımları, yönetici ve öğretmenler için kişisel ve mesleki gelişimi destekleyen uzmanlarla söyleşiler Konya İnsan Mektebi Instagram hesabında canlı yayınlarla yapılmaya devam etmektedir.

Konya İnsan Mektebi ailesi olarak paydaşlarımız arasındaki bağları güçlendirmek, aileyle çocuğun bütünleşmesini sağlayarak bu durumu psikolojik ve sosyal açıdan en olumlu şekilde atlatmaları amacıyla oyun ve etkinlik kitapçığı hazırlanmıştır. Kitapçıkta ailecek yapılacak 42 oyun ve etkinlik, okumayı sevdirecek 42 altın kural ve velilerimiz için okuma tavsiyeleri yer almıştır.

24 Mart 2020'de başlayan Eğitim Hanemiz Projesi kapsamında masalcı öğretmenler tarafından masal anlatımları, alanında yetkin akademisyenlerle söyleşiler, uzman öğretmenlerle evde yapılabilecek STEM etkinlikleri, Mübarek Ramazan ayına özel sohbetler, konserler, sınava girecek öğrenciler için kazanım değerlendirme uygulamaları, aileler için sosyal ve psikolojik gelişimi destekleyen etkinlikler icra edilmiştir. 

Instagramda 42 masal ve 35 konuk yayını olmak üzere toplamda 77 canlı yayın yapılmış ve yayınlar 130.000 kişi tarafından izlenmiştir. Sınava hazırlanan öğrencilerimize motivasyon sağlamak için dijital ortamda 3 kere kazanım değerlendirme sınavı gerçekleştirilmiştir. Masallar, Instagram ve Zoom yayınları, sportif faaliyetler, konu anlatımları ve soru çözümlerine ait videolar Konya İnsan Mektebi YouTube kanalında da yayınlanmakta…


Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ