Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Envar’da bursluluk zamanı! İşte ayrıntılar

26 yıldır eğitim hayatında bulunan Envar Eğitim Kurumları, bursluluk sınavı hazırlıklarını tamamladı. 23 ve 24 Şubatta gerçekleştirilecek sınavlara dair ayrıntıları, Genel Müdür Tekin Uzun verdi.

Envar’da bursluluk zamanı! İşte ayrıntılar
15 Şubat 2019, Cuma günü, saat 16:43 'de eklendi.

Envar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Tekin Uzun, 1993 yılından buyana eğitim hayatında bulunduklarını söyledi. Bünyelerinde bir Sağlık Meslek Lisesinin yanı sıra,  Anadolu ve Fen Lisesi, Ortaokul, ilkokul ve anaokulu yer aldığını belirten Uzun, eğitim kadrosuna büyük önem verdiklerini dile getirdi. 

Uzun, "Her alanda çalışma yapıyoruz. Öğrencinin sosyal hayatı, beceresi, akademik başarısı, manevi eğitimi gibi alanlarda eğitim vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin özellikle TÜBİTAK projelerinde, spor dallarında Türkiye dereceleri, Konya dereceleri mevcut." dedi.

"Öğretmen seçiminde belli kriterlerimiz var" diyen Envar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Tekin Uzun, "Kriterlere uygun öğretmenleri değişik şekillerde testlerle seçiyoruz. Öğretmenlerimizin yıl içindeki performansına göre de bir sonraki yılın kadrosu netleşiyor" dedi.

Genel Müdür Uzun, 23 ve 24 Şubat'ta gerçekleştirecekleri bursluluk sınavı hakkında da bilgi verdi: 

"Bursluluk mevsimi olduğu için, hayat şartlarından da velilerimiz bu bursluluk imkânlarından yararlanarak yüzde 100'den yüzde 5'e kadar öğrencinin başarı oranına göre belli oranda indirim yapılarak, öğrencinin çalışmasını değerlendirmiş oluyoruz"

Peki sınava hangi sınıf öğrencileri katılabiliyor? Bu soruya yanıt veren Envar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Tekin Uzun, "4,5,6 ve 7. sınıflar ile lise 9 ve 10. sınıflara sınav yapıyoruz. 8. sınıflar LYS sonucuna göre indirim kazandığı için devletimizin yaptığı sınavı esas alıyoruz." dedi.

Bu haber 1518 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ