Mustafa Ersöz’ün projesine destek

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi ve Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği (COST) Bilim Komitesi üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz'ün koordinatörlüğünde Ufuk 2020 Programı kapsamında, Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi alanında sunduğu "Twinning” projesinin, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmesine karar verildi.

Mustafa Ersöz’ün projesine destek
30 Mart 2020, Pazertesi günü, saat 18:35 'de eklendi.
Projede nanoteknoloji alanında nano boyutta ölçekleme, nano boyutta cihazların özel olarak yüzey mühendisliği ile dizayn edilmesi, metal oksit nanoyapı dizilimi, elektronik, kataliz, enerji ve sağlık alanlarında kullanılacak sensörlerin tasarımı ve uygulaması amaçlandı.

Proje ortakları olarak, uluslararası alanda üst sıralarda ve teknolojide liderlik yapan kurum olan İrlanda'daki Trinity College of Dublin'deki (AMBER) İleri Malzemeler ve Biyomühendislik Araştırma Merkezi ve İtalya'dan Fondazione Bruno Kessler (FBK) enstitüsü yer almaktadır. 
Proje faaliyetleri olarak Selçuk Üniversitesi, Kimya, Fizik, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya ve Malzeme mühendisliği alanlarında çalışan araştırmacıların, nanoteknoloji, biyoteknoloji, yüzey mühendisliği, sensör geliştirilmesi alanlarında araştırma yapmaları ve uluslararası proje geliştirme ve yönetme deneyimlerini kazanmaları sağlanmış olacak.

Selçuk Üniversitesi araştırmacıları ve proje ortakları bilim insanları ile birlikte ortak araştırma, çalıştay, yaz okulu ve yerinde eğitim faaliyetlerini kapsamakta. 

Proje süresi 3 yıl olup, Selçuk Üniversitenin nano-imalat, sensör, akıllı malzemeler, mikrosistemler alanında bilimsel mükemmelliğin geliştirilmesi ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesi hedeflendi.

Proje sonucunda Selçuk Üniversitesinin bilimsel araştırma kapasitesi, uluslararası proje geliştirme ve uluslararası projelerde ortak olması yanında etki faktörü yüksek dergilerde yayın yapma kapasitesi geliştirilerek, Selçuk Üniversitesinin araştırma ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesine, araştırmacı profilinin iyileştirilmesi ile dikey büyümesine katkı sağlanarak nanoteknoloji ve biyoteknoloji alanında Avrupa ve uluslararası seviyeye yükseltilmesi amaçlandı.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ