Fedakar öğretmen kapı kapı dolaşarak öğrencilere internet erişimi sağlıyor

Konya'nın Kulu ilçesinde görev yapan fedakar öğretmen Yunus Emre Durmaz, elinde tableti ile interneti olmayan öğrencileri tek tek evlerinde ziyaret ederek sınavlara girmelerini sağlıyor.

Fedakar öğretmen kapı kapı dolaşarak öğrencilere internet erişimi sağlıyor
21 Mart 2021, Pazar günü, saat 15:58 'de eklendi.
Kulu ilçesine bağlı Canımana Mahallesinde Canımana Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olan Yunus Emre Durmaz, evinde internet, tablet ve bilgisayarı olmayan, sistemsel sorun yaşayan öğrencilerin evlerini ziyaret ederek sınavlara girmelerini sağlıyor. Durmaz ayrıca kendi aracıyla öğrencileri okula götürerek sınava girmeleri için mücadele ediyor. 

Kapı kapı dolaştığını belirten Öğretmeni Durmaz, " Çoğu öğrencimizin evlerinde internet, bilgisayar ve tablet yok. Erişim sorunu yaşadıkları içinde Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi üzerinden yapılan kazanım değerlendirme sınavlarına katılımları düşüyor. Bende öğrencilerimizin sınavlara katılmaları için kapı kapı dolaşarak evlerini ziyaret ediyorum. Internete girmelerini sağlıyorum. Şuan ise tüm Ortaokul öğrencilerimizi kendi aracımla okula götürüyorum. Okul EBA destek noktasında sınavlarına girmelerini sağlıyorum. Onlarla olduğum için çok mutluyum." dedi. 

Haber - Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ