LGS adaylarının merak ettiği sorular

Türkiye genelindeki 8. sınıf öğrencilerinin ter dökeceği LGS, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ciddi bir hazırlık süreci gerektiren, yüksek akademik yeterliliğin ölçüldüğü bu sınava girecek binlerce adayın kafası soru işaretleri ile dolu.

LGS adaylarının merak ettiği sorular
31 Mayıs 2019, Cuma günü, saat 12:24 'de eklendi.
 "Acaba sınav zor mu olacak? Süre problemi yaşar mıyım? Ya bildiklerimi hatırlayamazsam? Hedeflediğim okulu kazanabilecek miyim?” sorularıyla ilgili olarak Diltaş Eğitim Kurumları Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Selma Salar açıklama yaptı.

Salar "Diltaş ortaokulları tüm bu sorular eşliğinde 218 8. sınıf öğrencisi ile uzun bir yola çıktı. Okul, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğinde yönettiğimiz süreç soru işaretlerinin açıklığa kavuşmasında etkili oldu. Başarmaya olan inancımız, geleceğe dair umutlarımız, yoğun çalışmaya yetecek enerjimiz ile büyük bir emek gösterdik. Emeklerimizin karşılığını bulacağı gün artık gelmişken bilgilerin pekiştirildiği konu tekrarlarımız, seri denemelerimizle yaptığımız ölçme değerlendirmeye bağlı bireysel motivasyon çalışmalarımız sayesinde öğrencilerimiz sınava tamamıyla hazır hale geldi. Hedefimiz hiçbir zaman kolayı seçmek olmadı. Çünkü zoru başaracağımıza olan inancımızı gayretimizden aldık. Öğrencilerimizin gerek kurum içerisinde gerekse Türkiye genelinde katılmış oldukları deneme sınavı sonuçları bu yıl da geleneğin bozulmayacağı öngörüsünü sunmaktadır. Geleceğe ışık olacak öğrencilerimizin, eğitim aşkı ile yaktığımız meşaleyi devralacakları 1 Haziran'da en güzel Türkiye derecelerine sahip olacaklarına inancımız tamdır. LGS'ye girecek başta Diltaşlı öğrencilerimiz olmak üzere tüm evlatlarımıza başarılar diliyoruz.” dedi
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ