Meslek Liseli öğrenciler sanatsal etkinliklerle buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Konya'da yer alan 23 meslek lisesinin öğrencileri, akranları aracılığı ile çeşitli sanatsal etkinliklerle buluşuyor.

 Meslek Liseli öğrenciler sanatsal etkinliklerle buluşuyor
16 Mart 2021, Salı günü, saat 09:44 'de eklendi.
Ülke genelinde yürütülen proje sayesinde mesleki eğitim kurumlarında üretime yönelik çok önemli adımlar atılmakla birlikte okul kütüphaneleri ve spor salonları gibi okullara kültürel ve sportif yönden destek olunması da amaçlanıyor. Konya'da yer alan proje kapsamındaki 23 meslek lisesinde de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 

Bu okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) tarafından "Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme” ile "Tamamlayıcı Ölçme ve Değerlendirme Araçları” başlıklı eğitim programları uygulandı. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri bünyesindeki eğitim kurumları da bu okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere "Bağımlılıkla Mücadele”, "Sınai Mülkiyet Hakları” ve "Mutlu Birey Yetiştirmek” gibi başlıklarda eğitim verildi. Bu eğitimlere süreç içerisinde devam edileceği belirtildi.

Bu okullardaki öğrencilere yönelik düzenlenen "1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor” programı çerçevesinde de resim ve müzik alanlarında illerdeki güzel sanatlar lisesi öğretmen ve öğrencileriyle meslek liselerindeki öğrenciler eşleştirildi. Bu kapsamda yapılmakta olan çevrimiçi eğitimler ve eğitimlerin ardından düzenlenecek yarışma neticesinde de her ilin kendi içerisinde resim ve müzik alanlarında ayrı ayrı ilk üçe giren öğrencileri ödüllendirilecek.

Konya'da da "1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor” programı çerçevesinde müzik alanında 3 koordinatör öğretmenin gözetiminde akran eğitimi veren 3 öğrenci 59 meslek liseli öğrenci ile; resim alanında da yine 3 koordinatör öğretmenin gözetiminde akran eğitimi veren 6 öğrenci 60 meslek liseli öğrencilerle eşleştirildi. Çevrimiçi yöntemle uygulanan akran eğitimleri devam ediyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ