Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Seydişehir’de mezuniyet töreni

Seydişehir'de Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Seydişehir’de mezuniyet töreni
19 Mayıs 2017, Cuma günü, saat 17:44 'de eklendi.

Fakültenin konferans salonundaki mezuniyet töreninde konuşan Dekan Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, Üniversite olarak iki misyonu önemsediklerini söyledi.

"Biri özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek, ikincisi kişilikli, ahlaklı, vatanını milletini seven, erdemli kişiler yetiştirmek" diyen Dekan Arıkan, şöyle devam etti:

Meslek Yüksek Okulunda Seydişehir' de sekiz bölüm Konya'da üç bölümümüzle faaliyet gösteriyoruz. Üniversitede ise açık olan makine mühendisliği ile beraber iki bine yakın öğrencimiz var. İyi bir kadroya sahibiz. Malzeme ve metalürji bölümlerinin açık olmasına rağmen öğrenci kaydı yaptıramadık. Elektrik elektronik ve bilgisayar bölümlerinde ise öğretim üyelerimizi tamamladık."

Törene Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Sezgin, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, öğrenci velileri ve diğer davetliler katıldı.

Bu haber 1468 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ