Kredi Kartı 18 Yaş Altı

Kredi Kartı 18 Yaş Altı

Kredi Kartı 18 Yaş Altı
06 Aralık 2019, Cuma günü, saat 12:20 'de eklendi.

 

Kredi kartı, bankaların belli bir limit ile müşterilerine belirli bir dönem aralığında kullanması için verdiği, bir çeşit borçlanma ve ödeme aracıdır. Kredi kartı 18 yaş altı ve 18 yaş üstü kullanıcıları için para taşıma zorunluluğu olmadan, kişisel bütçeyi zorlamadan alışveriş yapabilmeye olanak tanıyan ve ülke ekonomilerinde kayıt dışı alışverişi ortadan kaldırarak nakit para kullanmadan ödeme ve alışveriş yapılabilen bir tür araçtır. Birçok faydasının bulunmasından dolayı ya da acil nakit ihtiyaçlarının doğmasından dolayı kişiler; kredi kartı kullanmak durumunda kalabiliyor.

Yalnızca 18 yaşından büyük banka müşterileri değil, kimi zaman kredi kartı 18 yaş altı kullanıcılar için de gerekli olabiliyor. 18 yaş altı kredi kartı almak istiyorsa, aileleri ile beraber kredi kartı almak istedikleri bankaya giderek, baba ya da annesinin kontrolü ve isteği doğrultusunda ek kredi kartı alabilirler. Ek kart, anne ya da baba kontrolünde kullanılabilmektedir. Öte yandan yalnızca belirli bir döneme ve yaşa kadar kullanılabilirler. Anne ya da baba tarafından tanımlanan kredi kartının limiti yine aile ve banka tarafından belirlenir.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alma

18 Yaş altı kredi kartı alma işlemleri, aslında sanıldığı kadar zor değildir. Türkiye'de yer alan birkaç banka, 18 yaş altı kredi kartı alma olanağı tanıyor. Henüz reşit olmayan kişiler anne ya da babasının kontrolü ile kredi kartı alabilirler.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Öncelikle 18 yaşından küçüklerin kredi kartı alabilmesi için başvuru yapacakları bankada cari hesaplarının bulunması gerekmekte. Hesap açabilmek için ebeveyn kontrolü ile aşağıda sıraladığımız bankalara giderek, hem hesap açabilir hem de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

 

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar;

 • Odeabank
 • Finansbank
 • Akbank (Genç Hesap)
 • Ziraat Bankası (Genç Kart)
 • Yapı Kredi Bankası
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası MaxiPara Gençlik Kartı

Türkiye İş Bankası, 18 yaş altı gençlere özel olarak yeni bir kart uygulaması başlatmıştır. Reşit olmayan kişilere verilen MaxiPara Gençlik Kartı, aileler tarafından kontrol edilebiliyor. Öte yandan gençler bu kart sayesinde yalnızca harcama değil, nakit çekim işlemleri de yapabiliyorlar. Yalnız söylemekte fayda var, aile karta ne kadar para yatırırsa, çocuk o kadar harcama yapabiliyor. MaxiPara gençlik kartını kullanabilmeniz ve başvuru yapabilmeniz için 12 yaşından büyük, 18 yaşından küçük olmanız yeterlidir. Öte yandan bu kartın kullanılabilmesi için çocuğun İş Bankası'nda herhangi bir hesaba sahip olmasına gerek yoktur. Kartı alabilmek için yapılması gereken tek şey, çocuğun velisi ile Türkiye İş Bankası'na ait herhangi bir şubeye giderek MaxiPara Gençlik kartı almak istediğini belirtmektir. Kart banka tarafından çocuğun adına basılarak, verilen adrese iletilecektir, bankadan almak isterseniz bunu belirtebilir, kartı banka şubesinden teslim alabilirsiniz.

 • Vakıfbank Junior Kart

Banka şartları ve kanunlar gereği ile yalnızca aile büyükleri tarafından 18 yaşından küçük çocuk için alınabilen VakıfBank Junior Kart başvurusu yapılabilir. Ön ödemeli kart olan Junior Kart, aile bireyleri tarafından ne kadar para transferi gerçekleşirse, o kadar harcama limitine sahip olur. Öte yandan aile bireylerinin belirlediği limit miktarı kadar 18 yaşın altındaki gençler nakit para çekimi ya da harcama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 • Akbank EXİ26 Kredi Kartı

Aile bireylerinin onayı ile 16 yaşını geçmiş her genç tarafından Akbank EXİ26 kullanılabilir. Akbank EXİ26 kredi kartı ile henüz reşit olmayan gençler, nakit para çekebilir, para aktarımı gerçekleştirebilir ve harcama yapabilirler. Öte yandan Akbank, EXİ 26 kart ile yapılan alışverişler ve harcamalar doğrultusunda gençlere chip para kazanma şansı da tanımakta. Akbank EXİ26, 16 -26 yaş aralığında her genç tarafından kullanılabilir.

 • Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı

18 yaşından küçükler için kredi kartı hizmeti veren bir diğer banka ise Yapı Kredi Bankası. Gençlere özel olarak üretilen World Kredi Kartı, yıllık olarak kredi kartı ücreti talep ediyor. Bunun yanı sıra, anne ya da babanın onayladığı kadar limite sahip olan kredi kartı, ailenin gelir durumuna bağlı olacak şekilde limit değişikliğine izin veriyor. Yani ailenin gelir durumuna göre, kredi kartı limiti arttırılabilir ya da azaltılabilir.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ