Konya Kuyumcu Altın Fiyatları

Konya Kuyumcu Altın Fiyatları

Konya Kuyumcu Altın Fiyatları
25 Kasım 2021, Perşembe günü, saat 13:00 'de eklendi.

 

Konya kuyumcu altın fiyatları en sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Konya altın fiyatları son süreçte bir hayli yükseliş göstermesi yatırımcılarının her gün takibe geçmesine neden oldu. Konya ilinde yer alan kuyumcuların fiyatı da yine altın piyasasında yer aldığı gibidir. Eski tarihli, yeni tarihli, kulplu ya da kulpsuz gibi detaylara göre ufak tefek fiyat değişiklikleri ile satışa sunuluyor.

Altın Fiyatı Düşer mi?

Altın fiyatı düşer mi sorusu da yine yatırımcılarının ve düğün yapacak kişilerin en sık araştırdığı konu olarak dikkat çekiyor. Para piyasalarındaki dalgalanmalar ve altının sürekli yükselişte olması sonucunda uzman altın analistlerinin bazı ön görüleri bulunuyor. Bu ön görülere göre altın fiyatları için şu detaylara yer veriliyor;

  • Altın fiyatları küresel piyasalara bakıldığında son 5 ayın en yüksek seviyesinde yükseldi.
  • Yüksek enflasyonun hala altın fiyatlarını yükseltmeye devam etmesi ön görülüyor.
  • Uzman analist yorumlarına göre altında momentum bir süre daha devam edecek.
  • Faiz artışlarının devam etmesi halinde altın için potansiyel bir risk durumu oluşabilir.
  • 2022 yılının ilk çeyreğine kadar da altın fiyatlarının bu potansiyelle devam etmesi ön görülenler arasında yer alıyor.
     

Özellikle de USB analistlerinin altın konusundaki ön görüleri oldukça dikkate alınıyor. 2022 yılının başlarında TÜFE'de görülecek artışlar ve akabindeki artış riskinin altında büyük faktör olması bekleniyor. Yine analistlerin yorumlarına göre altının 2022 yılı sonuna kadar ons bazlı 1600 dolardan 1650 dolar seviyelerine kadar çıkması ön görülenler arasında yer alıyor.

Konya Altın Fiyatları

Konya altın fiyatları da sürekli değişkenlik göstermeye devam ediyor. Konya kuyumcular çarşısında yer alan kuyumcuların genelinde benzer fiyatlar baz alınıyor. Ancak her kuyumcuda ufak çaplı da olsa rekabet nedeniyle fiyat farklılıkları da gözleniyor. Örnek vermek gerekirse de çeyrek ve diğer yatırım amaçlı satın alınan altınların eski ya da yeni tarihli olmasına göre fiyatların farklılık gösterdiği gözleniyor. Yine bunun yanı sıra yukarıda da ifade ettiğimiz üzere çeyrek, yarım, tam cumhuriyet gibi altın guruplarında kulplu ve kulpsuz olmasına göre de fiyatlar değişiyor.

Daha fazla bilgi almak için; https://bedavainternet.com.tr/konya-altin-fiyatlari/13788/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ