Fed ekonomiye destek amaçlı yeni tedbirler açıkladı

Ekonomiyi desteklemek için yeni genişleyici önlemler paketi açıklayan Fed, limitsiz miktarda hazine kağıdı ve mortgage menkul kıymeti alımı yapacağını duyurdu.

Fed ekonomiye destek amaçlı yeni tedbirler açıkladı
23 Mart 2020, Pazertesi günü, saat 16:30 'de eklendi.
ABD Merkez Bankası Fed ekonomiye destek sağlamak amacıyla yeni tedbirler açıkladı. Fed, kötü durumdaki ABD ekonomisini desteklemek için, aralarında borçlanma maliyetlerini düşük tutmak için sınırsız tahvil alımı ve özel sektöre ve yerel yönetimlere kredi akışını sağlamak için programlar oluşturmak dahil geniş çaplı ikinci dalga tedbir paketi açıkladı.

HAZİNE TAHVİLİ VE MORTGAGE DESTEKLİ MENKUL KIYMET ALIMI YAPACAK
Fed'in açıklamasında,"Piyasa işleyişini sorunsuz hale getirmek ve para politikasının daha geniş finansal koşullara ve ekonomiye etkin yansımasını sağlamak için hazine tahvilleri ve devlet dairelerinin mortgage destekli tahvillerini ihtiyaç duyulan miktarda satın alacaktır ve aynı zamanda devlet dairelerinin ticari mortgage destekli menkul kıymetlerini de alacaktır" denildi.

"TÜM ARAÇLARI KULLANACAĞIZ"
Tedbirlere göre Fed, hanehalkı ve işletmelere kredi akışı ile maksimum istihdam ve fiyat istikrarını desteklemeye yönelik tüm araçlarını kullanmaya devam edecek.
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ