Konya’da tarihinin en yüksek ihracatı

KTO (Konya Ticaret Odası) Başkanı Selçuk Öztürk: "Küresel ekonominin zayıfladığı, ticaretin durduğu bir ortamda her şeye rağmen inançla çalışan, emek harcayan müteşebbislerimizi kutluyorum" dedi.

Konya’da tarihinin en yüksek ihracatı
04 Ağustos 2020, Salı günü, saat 12:25 'de eklendi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, temmuz ayı ihracatının bir önceki aya göre yüzde 11,5 artış göstererek 15 milyar 12 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Temmuz ayı ihracatının bir önceki aya göre yüzde 11,5 artışla 15 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıklayan Pekcan, ihracatın Kovid-19 salgını öncesi seviyelerini de aşarak 2020 yılının en yüksek değerine ulaştığına ve bugüne kadarki en yüksek ikinci temmuz ayı rakamının gerçekleştiğine dikkati çekti.

İhracatın geçen yıla göre ise Temmuz 2019'daki yüksek baz, çalışma günü eksikliği ve Kovid-19 salgını etkisiyle yüzde 5,8 azaldığını belirten Pekcan, temmuz ayı çalışma günü günlük ortalama ihracatın ise hazirana göre yüzde 16,8 artışla 715 milyon dolara ulaştığını kaydetti.Konya'da temmuz ayında tarihinin en yüksek ihracatı 

Konuyla ilgili bir açıklamada KTO (Konya Ticaret Odası) Başkanı Selçuk Öztürk'ten geldi. Başkan Öztürk, Konya'nın temmuz ayında tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştığını söyledi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yaparak Konya'nın temmuz ayında tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştığını belirten KTO Başkanı Öztürk: Konya Temmuz'da tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştı. İhracatını yüzde 12.33 artıran şehrimiz 194,38 milyon dolar ihracat yaptı.
Küresel ekonominin zayıfladığı, ticaretin durduğu bir ortamda her şeye rağmen inançla çalışan, emek harcayan müteşebbislerimizi kutluyorum" dedi. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ