​Eymen’in kaybolan köpeği ailesine teslim edildi

Down Sendromlu Eymen'in kaybolan köpeği ‘Efe', Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bakımı yapıldıktan sonra ailesine teslim edildi.

​Eymen’in kaybolan köpeği ailesine teslim edildi
24 Temmuz 2021, C.tesi günü, saat 13:42 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, sevgi ve merhamet şehri Konya'da kaybolan, yaralı ve yardıma muhtaç hayvanların hayatını kurtarmaya devam ediyor.
Bu bağlamda kaybolmuş şekilde bulunan ‘Efe' isimli köpek, Türkiye'nin en büyük ve en modern Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Burada bakımları yapılan Efe'nin, sosyal medya aracılığıyla sahipleri bulundu. 
Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gelen Tahsin İvriz ile Efe'nin buluşması yürekleri ısıttı. Köpeklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan İvriz,  "Efe'yi ben burada buldum. Benim Down Sendromlu çocuğum var. Çocuğumun arkadaşı bu... Koyun koyuna verip yatarlar. Ailemizin bir ferdi. Köpeğimi şimdi buradan emanet alıp bahçemize götürüyorum” diye konuştu.
Görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı uğur İbrahim Altay "Her kavuşma güzeldir ve beni ayrı duygulandırır. Eymen'in kaybolan arkadaşı Efe barınağımızda misafirimizdi ve ailesi gelip teslim aldı” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde 2021 yılının başından bu yana 2 bin 337 köpek ve 101 kedi kısırlaştırıldı. 
79 köpek ve 24 kedi sahiplendirildi. 
Bin 294 köpek ve 604 kedi tedavi edildi. 
2 bin 438 kuduz ve parazit aşısı yapıldı. 
449 hayvan ise sahiplendirildi. (Konhaber – Kemal Sayın)

 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ