Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

GÜNCEL

Geri sayım başladı Geri sayım başladı

Türkiye'nin yüksek çözünürlüklü yerli keşif uydusu Göktürk-2, bu akşam saat 18.12'de Çin'deki Jiuquan Fırlatma Üssü'nden uzaya gönderilecek.

Bakan Eroğlu'ndan  45 gölet müjdesi Bakan Eroğlu'ndan 45 gölet müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mevlana Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, ''Bin günde bin gölet projesi'' kapsamında Konya'ya 45 gölet ve sulamasının yapılacağının müjdesini verdi.

Sultan Abdülhamit'in hayali gerçek oldu Sultan Abdülhamit'in hayali gerçek oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında 100 yıllık proje olan Mavi Tünel'in de bulunduğu toplam değeri 404 milyon liralık 58 yatırımın toplu açılışını yaptı

Şeb-i Arus  Konya'nın  dışına taştı Şeb-i Arus Konya'nın dışına taştı

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 739. vuslat yıl dönümü nedeniyle her yıl aralık ayında yapılan törenler, bu yıl Konya'nın dışına taştı.

Mehmet Karakuş, yılın  ‘Girişimcisi Ödülü'nü aldı Mehmet Karakuş, yılın ‘Girişimcisi Ödülü'nü aldı

Öğrenciler ile girişimcileri bir araya getirmeyi hedefleyen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ODTÜ Girişimcilik Ödülleri'nde; Yılın Girişimcisi Ödülü sektörünün yenilikçi markası Selva Gıda'nın Genel Müdürü Mehmet Karakuş'un oldu.

Akören ve Bozkır  Mavi Kanyon ile gelişecek Akören ve Bozkır Mavi Kanyon ile gelişecek

Konya İl Genel Meclisi'nin Aralık ayı toplantılarında gündemine aldığı Mavi Kanyon, turizme kazandırılacağı günü bekliyor. Mezozoik kalkerlerin mavimtırak rengi nedeniyle Mavi Kanyon (Mavi Boğaz) adını alan bölgenin turizme açılması Akören ve Bozkır'ın sosyo-ekonomik yönden gelişmesini sağlayacak.

Ney sesi duymadan yaptığı sema ile büyülüyor Ney sesi duymadan yaptığı sema ile büyülüyor

Konya Türk Tasavvuf Topluluğu'nda yaklaşık 10 yıldır misafir semazen olarak Mevlana'yı anma törenlerinde sema yapan işitme engelli Burhaneddin Murat Özşahin (25), kulakları duymamasına rağmen icra ettiği sema ile izleyenleri adeta büyülüyor.

Keçe bir Arjantilinin elinde  semazen sikkesi oluyor Keçe bir Arjantilinin elinde semazen sikkesi oluyor

Mevlana törenleri için 18 yıl önce Arjantin'den Konya'ya gelen ve Müslüman olup bu kente yerleşen Arjantinli Rabia Girgiç, keçe sanatını öğrenerek, elleriyle keçe dövüp semazen sikkesi ve çeşitli giysiler üretiyor.

TBMM'de KOP'u anlattı TBMM'de KOP'u anlattı

KOP Bölge Kalkınma İdaresi'nin 2013 yılı bütçesi, Meclis Genel Kurulu'nda görüşüldü. Bütçe üzerinde söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, KOP'u anlattı. Baloğlu, projenin iklimden enerjiye, tarımdan sanayiye ciddi bir katkı sağlayacağını vurguladı.

Cinayette suç  aleti aranıyor Cinayette suç aleti aranıyor

Konya'da, biri Avusturya uyruklu iki kişinin silahla öldürülmesiyle ilgili tutuklanan şüphelilerin ifadesi doğrultusunda jandarma ekiplerince arazide suç aletini arama çalışması başlatıldı.

Şüpheli çanta alarmı Şüpheli çanta alarmı

Konya'da kız öğrenci yurdu yanına bırakılan çanta bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılarak açıldı. Heyecanlı anların yaşanmasına neden olan çanta boş çıktı

'Konya'ya SRC Sınav Merkezi kurulmalı' 'Konya'ya SRC Sınav Merkezi kurulmalı'

SRC, yani mesleki yeterlilik belgesi. Yolcu, eşya ya da kargo taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken zorunlu bir belge. Sanayi alanında her geçen gün büyüyen Konya'da sınav merkezi bulunmuyor. Sürücüler, en yakın çevre illere giderek sınava giriyor. Bu durumun maddi ve manevi kayıplara yol açtığını belirten SRC Eğitim Merkezleri Derneği üyeleri, Konya'ya sınav merkezi kurulmasını istiyor.

Ters yönden gelen araçla çarpıştı Ters yönden gelen araçla çarpıştı

Konya'nın Kulu İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

‘Konya Kültür ve İnanç Turizmine teşvik edilmeli' ‘Konya Kültür ve İnanç Turizmine teşvik edilmeli'

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, "Selçuklu medeniyetine başkentlik yapmış olar Konya'nın kültür ve inanç turizmi açısından birçok değere ev sahipliği yaptığını bu değerlerin turizm sektörü için ciddi bir potansiyel teşkil ettiğini” söyledi.

Asırlık hayal gerçek oldu Asırlık hayal gerçek oldu

Başbakan Erdoğan, Konya'da aralarında Mavi Tünel ve Bağbaşı Barajı'nın da bulunduğu yatırımların toplu açılışını yaptı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ