81 ilden 81 öğretmen konya’da buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen "81 İlden 81 Öğretmen” programı gerçekleştirildi.

81 ilden 81 öğretmen konya’da buluştu
12 Aralık 2019, Perşembe günü, saat 13:46 'de eklendi.
Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen "81 İlden 81 Öğretmen” programı kapsamında 81 ildeki öğretmenler Konya'da bir araya geldi. Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen programda Konya'daki eğitim faaliyetleri hakkında da kısa bilgiler veren Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük: "Mevlana'nın "gel” çağrısına kulak veren ve ülkemizin tüm illerinden gönüller şehri Konya'ya gelen öğretmenlere hoş geldiniz diyorum. Bütün çabamız çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almalarını sağlamaktır” dedi. 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz da konuşmasına, öğretmenlerin illerine döndüklerinde il yöneticilerine faaliyet hakkında bilgi vermelerini dile getirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz ise Hz. Mevlana'nın Mesnevi'sinin ilk 18 beytine atıfta bulunarak "insan”ın değerli ve sorumluluklarının yüksek bir varlık olduğunu söyledi. 

Konuşmaların ardından programa katılan öğretmenlere protokol mensupları tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.


Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ