Ahırlı’da Anadolu Masalları projesi

Uzaktan eğitime devam edilen günlerde, Konya'nın Ahırlı ilçesi Atatürk İlkokulunda projeler hız kesmeden devam ediyor.

Ahırlı’da Anadolu Masalları projesi
11 Ocak 2021, Pazertesi günü, saat 22:04 'de eklendi.
Ahırlı Atatürk ilkokulunda 'Benim Masalım Benim Kahramanım' adlı e-Twinning projesi etkinlikleri devam ediyor.

Farklı okul ve şehirlerden 10 öğretmenin bir araya gelerek yürüttüğü proje uzaktan eğitim döneminde de faaliyetlerine ara vermeksizin sürdürüyor. Ahırlı Atatürk ilkokulunda Esma ULUĞ ve Ömer ULUĞ'un yürüttüğü projede Anadolu Masalları gün yüzüne çıkarılarak, masalları çocukların da öğrenmesi sağlanıyor.

Proje kurucusu Ömer Uluğ; "Unutulmaya yüz tutmuş, hatta çoğunu büyüklerin bile duymadığı masalları çocuklarımızla buluşturup, masallar üzerine etkinlikler yapıyoruz. Ayda iki kez masal gecesi düzenleyerek farklı şehir ve okullardan yüzlerce öğrenciyi çevrimiçi platformlarda bir araya getiriyoruz. Anadolu Masallarını gelecek nesillere aktarmada bir köprüde biz kurmak istiyoruz. Süreç içinde masalları anlamaya yönelik bir çok etkinlik yaptık.Çocuklar kendi masallarını yazdılar ve resimleyerek sanal kitap haline getirdiler. Hatta kendi sesli masal kitabımızı oluşturduk.  Nisan Mayıs aylarında da Anadolu Masalları resim sergisini açmak istiyoruz." dedi.

'Benim Masalım Benim Kahramanım' projesinin çalışmalarına web https://benimmasalimbenimkahramanim.weebly.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ