Akşehir Belediyesi cadde sokak ve meydanları dezenfekte ediyor

Akşehir Belediyesi, yeni tip korona virüse karşı ilçe genelinde yürüttüğü tedbir ve önleyici eylem çalışmalarını sürdürüyor.

Akşehir Belediyesi cadde sokak ve meydanları dezenfekte ediyor
25 Mart 2020, Çarşamba günü, saat 14:28 'de eklendi.
Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında başlatılan okul, kamu kurum ve kuruluşları, camiler, toplu ulaşım araçları ve dolmuş duraklarının yanı sıra vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı cadde ve sokak meydanlarda da dezenfekte çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, düzenli şekilde çalışmalarına devam ettiğini belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; günün erken saatlerinde sabah saat 06.00 da ekipler tarafından cadde ve sokaklarda da dezenfekte çalışmalarının yapıldığını kaydetti.
Başkan Akkaya "Bu virüsün ülkemizde ilk görüldüğü haberinden sonra Akşehir Belediyesi  olarak tüm imkanlarımızla, devletimizin bu salgınla olan mücadelesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Akşehir merkezde tüm kamu kurumlarında, toplu ulaşım araçlarında ve duraklarında, mahalle cami ve okulları ile aynı zamanda vatandaşlarımızın yoğun kullandığı parklardaki çocuk oyun grupları, cadde, sokak ve meydanlar da dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürütmekteyiz. Bu virüsle mücadelenin en etkin yolunun "EVDE KALMAK” olduğunu belirtmek isterim. Kronik rahatsızlığı olanlar ile risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını öneriyoruz. Çünkü sağlımız her şeyden daha önemlidir. Her hastalık gibi bu virüse karşıda bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler, en etkili korunma yöntemi olacaktır. Bakanlıklarımız tarafından belirtilen kurallara uyduğumuz sürece bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ