Aydınlar Ocağında bu hafta Yeni Konya gazetesi konuşuldu

Aydınlar Ocağının salı toplantılarında bu hafta Konya'nın 70 yıllık çınarı Yeni Konya Gazetesi konuşuldu. Yeni Konya'nın şehrimizde aktif yayın hayatına devam eden gazetelerin en eskisi ve bir okul olduğu vurgusu yapıldı.

Aydınlar Ocağında bu hafta Yeni Konya gazetesi konuşuldu
11 Eylül 2019, Çarşamba günü, saat 15:19 'de eklendi.
Kültür hayatımıza yönelik farklı konu başlıklarıyla salı toplantılarına devam eden Aydınlar Ocağının bu haftaki gündemi Yeni Konya Gazetesi oldu.
 
70. yılını dolduran Yeni Konya Gazetesinin nasıl bir misyona sahip olduğunun vurgulandığı ve KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy'un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, gazeteci Mehmet Yenikaynak ve KONTV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nurettin Kılıç konuşmacı olarak katıldı.


 
Yeni Konya Gazetesinin bir mektep olduğunu vurgulayan Mehmet Yenikaynak, gazetenin farklı bir çizgisinin olduğunu ve o dönemlerde gazete satışlarının daha iyi olduğunu belirtti
 
"Temel amacımız insanlığa hizmet etmektir" diyen KONTV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nurettin Kılıç ise, Yeni Konya Gazetesinin Anadolu Medya Grubu'na (ANMEG) dahil olduğu yıldan buyana yine hakkı ve doğruyu yazmaya devam ettiğini söyledi.


 
Gazetelerin teknolojik gelişmeler ve dönüşüm karşısında zor günler geçirdiğine dikkat çeken KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, gazetelerin aynı zamanda bir hafıza iyi bir arşiv olduğunu vurguladı.


 
Program Aydınlar Ocağı Başkanı Mustafa Güçlü'nün hediye takdimi ve toplu fotoğrafla sona erdi.
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ