Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Ayşe Türkmenoğlu: Tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz

Hainler yargı önünde hesap veriyor... FETÖ üyeleri, Türkiye'nin dört bir yanında tek tek hakim karşısına çıkıyor... Konya'da 12 Eylül'de başlayan FETÖ çatı davaları devam ediyor. 527 sanıklı davalar için özel hazırlanan salonda duruşmalar başladı. Davalara katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, "15 Temmuz faillerinin takipçisiyiz peşlerini bırakmayacağız, tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz." dedi.

 Ayşe Türkmenoğlu: Tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz
19 Eylül 2017, Salı günü, saat 16:21 'de eklendi.

Türkiye, 15 Temmuz 2016'da tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde askeri üniforma giymiş teröristler, milletin silahlarını millete çevirdi. O karanlık gecede ülkeyi işgal etmek isteyenlerle işbirliği yapan hainler, yargı önünde hesap veriyor. 15 Temmuz darbe girişimine katılan ve katkı sağlayan FETÖ üyeleri, Türkiye'nin dört bir yanında tek tek hakim karşısına çıkıyor.

Konya'daki FETÖ çatı davaları 12 Eylül salı günü başlamıştı.

Özel olarak hazırlanan salondaki davaları basının yanı sıra AK Parti Teşkilatları da yakından takip ediyor.

"Türkiye'deki tüm FETÖ davalarını takip etmeye çalışıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, "Çünkü Cumhurbaşkanımızın bu anlamda talimatı oldu. Ağırlıklı olarak Sincan'daki davaları takip ettik, Malatya'da Marmaris'teki davaları takip ettik. " dedi.

Ayşe Türkmenoğlu, "Konya'daki davaları izlemeye daha önce de geldim. Tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz. Büyük bir rahatlıkla inkâr ve akılla alay eder şekilde savunma yapıyorlar. " dedi.

Türkiye'nin her yerindeki davaların peşini bırakmayacaklarının altını çizen Türkmenoğlu, özellikle çatı davalarının önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

"Bir anlamlada yerel mahkemelere yönelik değil de AİHM'e karşı malzeme üretmeye çalışıyorlar. En önemlisi de şehit ve gazi yakınlarımızı provoke edici davranışlarda bulunuyorlar ki 'adil yargılama olmadı' olayını yakalamak istiyorlar"

Sanıkların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ni harekete geçirmek adına ifadeler verdiklerini belirten Türkmenoğlu, vatandaşlara ve STK'lara davalara sahip çıkma çağrısında bulundu.

Konhaber.com

Bu haber 1803 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ