Başhekimler, Konya İl Sağlık Müdürü ile toplantı yaptı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü'nün başkanlığında Konya'da bulunan özel hastaneler ve üniversite hastanelerinin başhekimleri video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Toplantıya Konya Tabip Odası Başkanı ve Akademi Meram Hastanesi Başhekimi Dr. Eyüp Çetin'de katıldı.

Başhekimler, Konya İl Sağlık Müdürü ile toplantı yaptı
08 Ağustos 2020, C.tesi günü, saat 13:58 'de eklendi.
Toplantıda Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç yeni algoritmayla ilgili bilgilendirme yaparken, Covid-19 ile mücadele noktasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Başhekimler de salgın döneminde karşılaştıkları problemleri dile getirme fırsatı buldu.

Toplantıya katılan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin yaptığı açıklamada, "Konya İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç hocamıza bu toplantıyı düzenlediği için teşekkür ederiz. İl Sağlık Müdürümüze sektörde yaşanılan problemleri birinci ağızdan iletme fırsatı bulduk. İlk olarak salgın döneminde yaşadığımız personel sıkıntısı ve istifalar konusunu gündeme getirdik. Devletimizin koronalı hastalar için özel sektöre verdiği ek ödemelerde yapılan kesintilerden dolayı zor durumda olduğumuzu ifade ettik. Sağlık personelinin motivasyonun düştüğünü ve çok yorulduklarını, vatandaşların duyarsızlığından dolayı sağlık personelinde görülen isteksizliğin sürece olumsuz yansımalarını dile getirdik. İl Sağlık Müdürümüzle yaptığımız fikir alışverişinin çok faydalı olacağını düşünüyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ