Başkan Candan şampiyonları ağırladı

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, ulusal turnuvalarda sağladığı başarılarla adından söz ettiren Çatalhüyük Çumra Belediyespor Bisiklet Takımının genç sporcularını tebrik etti.

 Başkan Candan şampiyonları ağırladı
22 Ekim 2020, Perşembe günü, saat 13:54 'de eklendi.
Belediyespor Bisiklet Takımının genç sporcuları Çumra Belediye Başkanı Recep Candan'ı ziyaret etti. 

Ziyarette Kulübün Bisiklet Branşı Şube Sorumlusu Bülent Ersöz ve Antrenör İsmail Uğurlu'da sporculara eşlik etti. Sporcularla ayrı ayrı ilgilenen Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, sporun ve sporcuların yanında olan bir belediye olarak her zaman kendilerini destekleyeceklerini kaydetti. 

Ramazan Yılmaz ilk gün zamana karşı Türkiye şampiyonu olurken ikinci günde de yol yarışı Türkiye şampiyonluğu elde ederek geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye şampiyonluğu unvan formalarını taşımaya hak kazandı. Yılmaz, 2020 yılı itibari ile 3 Türkiye şampiyonluğu unvan formasını Çumra'ya kazandırmış oldu. Adından söz ettiren bir diğer genç sporcu Muhammet Çevik ise Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası'nda Çatalhöyük Çumra Belediyespor adına Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. 

Kulüp antrenörü İsmail Uğurlu yeni hedeflerinin ulusal turnuvalarda olduğu gibi uluslararası turnuvalarda da başarıyı bir gelenek haline getirmek olduğunu söyledi. 
Çumra'nın artık başarılı sporcunun yetiştiği, gençlerin spor ile yükseldiği bir ilçe haline geldiğini belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, "Bugün şampiyonları ağırladık. Uluslararası ve ulusal arenada göğsümüzü kabartan, Çumra'mızın ismini katıldığı her şampiyonada altın harflerle yazdıran Çatalhöyük Çumra Belediyespor'umuzun bisiklet takımında ter döken genç kardeşlerimiz ile birlikte olduk, gururlandık. Bize bu duyguyu defalarca yaşatan genç kardeşlerimize, hocamıza ve kulüp yönetimimize çok teşekkür ediyor, bundan sonraki spor hayatlarında da çıtayı daha da yukarı taşıyacaklarına yürekten inanıyoruz. Çumra'lı gençlere sağladığı imkanlarla Çumra'da sporun gelişerek bu noktalara gelmesinde verdiği desteklerden dolayı Çumra'mızın değerlerinden Müsteşarımız Sayın Faruk Özçelik Bey'e hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

"Başkandan Gençlere Çağrı"
Gençlere çağrıda bulunan Başkan Candan;  "Benim buradan çağrım şudur; Genç kardeşlerimizi belediyemiz bünyesinde bulunan tüm branşlardan faydalanmaya davet ediyorum. Tabi burada şampiyon da olacağız, başarılı sporcular da çıkaracağız, bu işi meslek haline dönüştürecek arkadaşlarımız da olacak. Bunu yanında kaliteli vakit geçirme ve kişisel gelişim anlamında da gençlerimiz ve öğrencilerimizin, yetişkinlerimizin bu sporlardan istifade etmesini istiyoruz. Biz de arka planda bu organizasyonları yaparak Belediyespor yöneticilerimizle gençlerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alınan ödüllerin de hem sporcularımıza hem şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ