Başkan Kavuş’tan sağlık çalışanlarına destek ve moral ziyareti

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, pandemi süreci boyunca büyük fedakârlıklarla çalışan ve büyük özverilerle çalışmaya devam eden sağlıkçılara sürpriz bir moral ziyareti gerçekleştirdi. Konya Numune Hastanesi Acil Servisinde çalışan doktor, hemşire ve diğer personele gösterdikleri fedakârlıklardan dolayı teşekkür eden Başkan Kavuş, "Bir cephede savaşır gibi mücadele veren tüm sağlık çalışanlarını ve onların fedakârlıklarını unutmadığımızı ve yanlarında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.

Başkan Kavuş’tan sağlık çalışanlarına destek ve moral ziyareti
09 Ağustos 2020, Pazar günü, saat 10:41 'de eklendi.
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 5 aydır devam eden pandemi süreci boyunca büyük fedakârlıklarla mücadele veren sağlık çalışanlarına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Mustafa Kavuş'u bu ziyaretinde Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Oğuz ile Numune Hastanesi Acil Servisi doktor ve hemşireleri karşıladı. Başkan Kavuş, sağlık çalışanlarına tatlı ikramında da bulundu. Başhekim Yardımcısı Mehmet Oğuz ve sağlık çalışanları  ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Kavuş'a teşekkür ettiler. 
 "BİZLERE YAŞATTIĞI ONUR VE MUTLULUK İÇİN BAŞKAN KAVUŞ'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ” 
Kapıdan acil bir hasta girecek endişesi yaşarken Başkan Mustafa Kavuş'u görmüş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Oğuz, bu ziyaretin doktorlar, hemşireler ve diğer personel için çok kıymetli olduğuna vurgu yaptı. Devletin gerek pandemi gerekse diğer sağlık hizmetleri için tüm imkânlarını seferber ettiğine işaret eden Oğuz, "Doktorlarımız, hemşirelerimiz, idari ve hizmet personelimizle her türlü olumsuzluklara karşı yüzde yüz hazırlıklıyız. Yaşadığımız büyük bir salgın. Bu salgına karşı bugüne kadar başarılı bir mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz. Bu ziyarette yaşadığımız an bizler için çok önemli. En büyük ihtiyacımız moral. Bu moral de böyle sürpriz ziyaretlerle geliyor. Numune Hastanesi ve sağlık camiası olarak Başkanımız Mustafa Kavuş ve diğer siyasetçi ve bürokratlarımıza bizlere verdikleri bu moral için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  
"TEŞEKKÜRÜ BİZLER DEĞİL, KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ HAK EDİYOR” 
‘Asıl teşekkürü bizler değil, gösterdikleri fedakârlıklarla gerçek birer kahraman olduklarını bir kez daha kanıtlayan sağlık çalışanları hak ediyor” diye sözlerine başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, "Rabbim sizleri tüm tehlikelerden korusun” dedi. Doktorundan hemşiresine tüm sağlık personelinin 5 aydır bir cephede mücadele verir gibi pandemi ile savaştığına dikkat çeken Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; "Sağlık kahramanlarımız evlerine gönül rahatlığıyla gidemiyorlar, çoluk çocuğunu göremiyor, anne babasından uzaktalar. Koronaya karşı en riskli gruplarında başında geliyorlar. Pandemi sebebiyle kaybettiklerimiz de oldu, her birine Allah'tan rahmet diliyor, her birinin şehitlerimizle haşredilmesini temenni ediyorum. Tüm sağlıkçılara duyduğumuz minnetin bir nişanesi olarak elimize tatlımızı alıp onları ziyaret ettik.

Unutmadığımızı göstermek istedik. Onların bu süreci başarılı bir şekilde atlatmaları bizim için çok önemli. Hem kendi sağlıkları hem de pandemi ile mücadelemizde başarı onlara bağlı. Onların tüm fedakârlığına rağmen şu an olumsuz giden bir süreç var. Tüm vatandaşlarımıza çağrımdır; ‘hem kendileri hem sevdikleri hem de fedakârane çalışan sağlıkçılarımız için dikkatli olsunlar' hayatın normale dönmesi için çözüm çok basit; ‘maske, mesafe, temizlik' eğer başta sevdikleriniz olmak üzere insanların vebalini ve vicdani sorumluluğunu almak istemiyorsanız bu kurallardan en küçük taviz vermeyin.”   
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ