Başkan Tutal’dan “Seydişehir Tek Yürek“ kampanyasına destek

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Partiler tarafından başlatılan yardım kampanyasına bir maaşını bağışta bulundu.

Başkan Tutal’dan “Seydişehir Tek Yürek“ kampanyasına  destek
01 Nisan 2020, Çarşamba günü, saat 14:01 'de eklendi.
Yaklaşık iki hafta önce 21 Martta başlatılan  "Seydişehir Tek Yürek" yardım kampanyası artarak çığ gibi büyüyor. 

Başkan Tutal, salgın hastalık nedeniyle işyerlerini kapatan veya işten çıkarılan hemşehrilerine  yardımcı olmak amacıyla çıktıkları yolda yanlız kalmadıklarını her kesimden yardım aldıklarını kaydetti.

Merkezden kırsal mahallelere kadar bütün hemşehrilerinin  tek yürek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; koronavirüs hem dünya'yı hemde ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Bu nedenle bizlerin alması gereken tedbirler vardı. Belediye ve Kaymakamlık olarak bu tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz. Salgın hastalık nedeniyle kepengini kapatmış olan esnaflarımız ve buralarda çalışan işçi kardeşlerimiz işşiz kaldılar. Bazıları da ekmeklerini evlerine götüremeyecek duruma geldi. Buna bir çözüm bulmak için yaklaşık iki hafta önce Seydişehir'de Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarlarımız bir araya gelmek suretiyle "Seydişehir Tek Yürek" Kampanyası başlattık" dedi.

Kampanyanın hedefine ulaştığını kaydeden Başkan Tutal; kampanyamız giderek büyüyor. İhtiyacı olanların ihtiyacını karşılama, hemde yardımlaşma noktasında kartopu gibi büyüyor. Bizde buna şahitlik ediyoruz çok memnunuz. İlçemiz çok yerde tek yürek , tek bilek olmayı başardı. Bu kampanyamızda da aynı hızla birbiriyle kenetlenmek suretiyle çalışmalarını devam ettiriyor. Herhangi bir sıkıntımız yok. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. 
Sayın Cumhurbaşkanımız "Biz Bize Yeteriz "söylemiyle bir kampanya başlattı bu kampanya da hızla büyüyor.Seydişehir olarak bizde bu kampanya ya mutlaka destek olacağız. Ancak ilçemizdeki bu çalışma yerel olduğu için Seydişehir'li ihtiyacı olan kardeşlerimiz önceliğimizdir. Bu bağlamda  belediye olarak tüm araç gereçlerimizle,  destek oluyoruz. Şahsım adına bir maaşımı buraya destek olarak veriyorum. Bu kampanya inşallah amacına ulaşıyor.Ulaşmaya da devam edecek. Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmaktan ayrıca  gurur duyuyorum. Ben halkımıza , emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 


Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ