Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Beyşehir Gölü’nde balıkçı tekneleri demokrasi için yarıştı

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde motorlu balıkçı tekneleri demokrasi için yarıştı.

Beyşehir Gölü’nde balıkçı tekneleri demokrasi için yarıştı
17 Temmuz 2017, Pazertesi günü, saat 11:41 'de eklendi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Demokrasi Şöleni devam ediyor.

Yaklaşık bir haftadır süren şölen kapsamında göl üzerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Beyşehir Gölü'nde balıkçılık faaliyeti yapan motorlu tekneler, Jandarma burnu mevkisinde başlayan ve Sevgi Adası'nda sona eren yarışmada tatlı sularda birinci gelebilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada birinci gelen balıkçı teknesinin sahibi altınla ödüllendirilirken, dereceye giren diğer isimlere madalya ve hediyeleri Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt tarafından verildi. Başkan Özaltun, "Hepiniz gönlümüzdeki birincisiniz” diye konuşurken, dereceye giren balıkçıları kutladı.

Etkinlikler çerçevesinde göl üzerinde jetski, flayboard, jetboat, banana, sofa ve su yatağı gösterileri de gerçekleştirildi. Katılımcıların Türk bayrağıyla göl suları üzerinde yaptığı gösteriler, kıyıda toplanan vatandaşlar tarafından alkışlarla ve beğeniyle izlendi.

Beyşehir Take Off pistinden kalkış yapan Konya Hava Sporları Kulübü'ne mensup yamaç paraşütçüleri de göl üzerinde demokrasi şöleni kapsamında uçuşlar gerçekleştirdi. Yamaç paraşütçüleri festival alanına Türk bayrağı açarak iniş yaparken yoğun ilgi topladı. Demokrasi şöleni kapsamında paramotorlar da göl üzerinde Türk bayraklarıyla gösteriler gerçekleştirdi.

Bu haber 655 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ