Beyşehir’de budama çalışmaları

Beyşehir Belediyesi ilçe merkezde bulunan ağaçların, parklarda ve bahçelerde bulunan güllerin budama çalışmalarına başladı.

Beyşehir’de budama çalışmaları
18 Şubat 2020, Salı günü, saat 15:09 'de eklendi.
Beyşehir Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ağaç budama ekiplerinin hava sıcaklıklarının artması ile birlikte merkez mahallelerde budama faaliyetlerine hız verdi. 

Kent merkezinde bulunan caddelerde, parklarda ve refüjler de bulunan ağaçların, güllerin dallarını yürütülen bu çalışmalar kapsamında budandığını belirten Beyşehir belediye Başkanı Adil Bayındır, şu bilgileri verdi: "Beyşehir'e bağlı merkezde mahallelerimizde vatandaşlarımızdan gelen bu yöndeki talepler üzerine harekete geçerek çalışma başlatan ekiplerimiz, budama çalışmalarıyla ilkbahara hazırlık yapıyor. Ayrıca, dalları kaldırımlara da uzayan ağaçlar yol kenarında yürüyen vatandaşlarımız için de sıkıntı yaratabiliyor. Dolayısıyla tüm bunları göz önünde bulundurarak bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte bir çalışma başlattık. Ekiplerimiz ilçe merkezindeki ana caddelerin orta refüjlerin de, park ve bahçelerde çirkin görüntüye neden olan ağaçların ve güllerin budama çalışmaları yapılıyor. Budama çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte şehrimizde bulunan ağaçların daha estetik ve güzel bir görüntü vermesini de sağlamayı amaçlıyoruz. İfadelerini kullandı.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ