Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

“Bosna ile gönül birliğimiz var“

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'nun daveti üzerine Konya'ya gelen Bosna Hersek'in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic ve Meclis Başkanı Senad Kovacevic ile meclis üyelerinden oluşan heyet Başkan Toru'yu ziyaret etti. Toru, "Bosna Hersek ile Türkiye arasında tarihi ve kültürel bağ var. İki ülke arasındaki bu gönül bağı ilelebet devam edecek” dedi.

“Bosna ile gönül birliğimiz var“
18 Aralık 2017, Pazertesi günü, saat 11:21 'de eklendi.

Hz. Mevlâna'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'ne katılmak üzere Türkiye'ye gelen Meram Belediyesi'nin kardeş belediyesi Bosna Hersek'in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic, Meclis Başkanı Senad Kovacevic ve meclis üyelerinden oluşan heyet Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'yu makamında ziyaret etti. 

"BOŞNAK HALKININ SELAMLARINI GETİRDİK”

Konya'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic, "Boşnak halkının selamlarını getirdik. Bizler Mevlana'nın ‘Gel' çağrısına uyduğumuz için kendimizi çok mesut hissediyoruz. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"İKİ ÜLKE ARASINDA GÖNÜL BAĞI VAR”

Ülkenin Bosna Hersek'le tarihi ve kültürel bağları olduğuna dikkat çeken Başkan Toru da, "Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki bu kardeşlik bağları birbirinden ayrılmaz ve kopmaz bir şekildedir. Sizleri sevgi ve hoşgörü şehri Konya'mızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İki ülke arasındaki gönül bağı ilelebet devam edecek” diye konuştu.

"2019 SEÇİMLERİ TÜM COĞRAFYAMIZI İLGİLENDİRİYOR”

2019'da yapılacak seçimlerin önemine de değinen Toru, "Bu seçimleri başarılı bir şekilde Türkiye'nin atlatması gerekiyor. Bu seçimleri sadece ülkemizin seçimleri olarak görmüyoruz; Türkiye ile birlikte Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın, Kafkaslar'ın hepsinin seçimi olacak. Tüm İslam coğrafyası şunu çok iyi biliyor ki; Türkiye son kale. Türkiye'nin kaybetmesi demek tüm İslam coğrafyasının kaybetmesi demektir” ifadelerini kullandı. 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, günün anısına Başkan Ejubovic ve diğer misafirlere çeşitli hediyeler takdim etti. Boşnak Başkan da Başkan Toru'ya el dokuması kilim hediye etti. 


Bu haber 714 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ