Bosna kapalı pazar yeri açıldı

Selçuklu Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesi'ne kazandırılan kapalı pazar alanının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Bosna kapalı pazar yeri açıldı
26 Ekim 2020, Pazertesi günü, saat 14:38 'de eklendi.
Selçuklu Belediyesi tarafından önceki yıllarda hizmete sunulan semt pazarlarına ilave olarak mevsim koşullarına uygun konforun ön planda tutulduğu modern pazar yerleri ilçe genelinde hızla yaygınlaştırılıyor.  Bu kapsamda Bosna Hersek  Mahallesinde yapımı tamamlanan ve 5 bin metrekare alana sahip pazar yerinin açılışı yapılan törenle gerçekleştirildi. 

Bosna Hersek Mahallesi Bosna Kapalı Pazar Yerinde gerçekleşen açılışa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Karabacak, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çıpan, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı. 
"Hizmet yarışımız daha da hızlanacak”
Kapalı pazar yerlerinin hem vatandaşa hem de pazar esnafına alış veriş rahatlığı sağlayacağını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: " Selçuklu Belediyesi olarak her gün bir açılışa imza atıyoruz. Cumartesi günü 4 kapalı spor salonumuzu Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Kasapoğlu'yla birlikte yaptık. Şu anda da uzunca bir süredir hizmet veren ancak pandemi sebebiyle açılışını yapamadığımız Bosna Hersek Mahallemizde bulunan Bosna Kapalı Pazar Yerinin resmi açılışını yapıyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak mahallelerimizde hemşehrilerimizin, vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri doğrultusunda hizmet ve yatırımlarımıza zor koşullara rağmen devam ediyoruz. Bundan sonra da hızlı bir şekilde devam edeceğiz inşallah. Bosna Hersek Mahallemizde kapalı Pazar yerine uzun süredir ihtiyaç vardı bunu en hızlı şekilde çözdük. Hemşehrilerimiz rahat bir şekilde alışverişlerini hava şartlarından etkilenmeden yapabiliyor. Önümüzdeki günlerde yapımını tamamladığımız Kosova ve Özalkent  Mahellemizde bulunan Pazar yerlerimizin de resmi açılış programlarını yapacağız. Yazır Mahallemizde kapalı pazar yeri için ihale yaptık inşaat faaliyetleri başladı. Aynı şekilde Dumlupınar pazar yeri için ihale süreci başladı. Yine Sancak Mahallemizde de önümüzdeki günlerde kapalı pazar için proje çalışmalarını tamamlayıp ihale sürecine geçmiş olacağız. Ben tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Kapalı pazar yerimizin ilçemize, Bosna Hersek Mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. inşallah burada esnaflarımız rahat, ve huzurlu bir şekilde satışlarını yapacaklar hemşehrilerimiz de dış hava şartlarından etkilenmeden sağlıklı bir şekilde alış verişlerini yapacaklar” dedi. 
"AK Parti'nin işi hizmet üretmek”
AK Parti'nin işinin hizmet üretmek olduğunu söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer: "Çok kritik günlerden geçiyoruz ülkemizde pandemiyle mücadele ederken diğer taraftan da dünyanın her yerinde Türkiye'ye karşı bir mücadele var. Ama biz ak kadrolar olarak Selçuklu'da ülkemizde hükümet olarak mazeretlerin arkasında sığınmadan hizmet yarışına devam ederek 19 senelik geleneğimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz Cumartesi sayın Spor Bakanımızın katılımıyla 4 adet kapalı spor salonunu okullarımıza kazandırdık. Şu an Bosna Hersek Mahallemizde Bosna Kapalı Pazar yerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hizmet devam ediyor biz polemik ve algılar üzerinden değil vatandaşımıza daha iyi nasıl hizmet edebilirizin gayreti içindeyiz.  Başta Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı olmak üzere emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum hayırlı, uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu. 
"Pazar esnafımız ve vatandaşımız rahat edecek”
Konya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak da açılışta şunları söyledi: "Pazarcı esnafımıza böyle bir mekan kazandırmasından ve vatandaşlarımızın daha rahat alışveriş yapabilecekleri bir pazar ortamı inşa etmesinden dolayı Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya, işin mutfağında olan tüm arkadaşlarıma ben de esnaf ve sanatkarların adına  teşekkürlerimi sunuyorum ve bu hizmetin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. 
"Tüm ilçemize ve Bosna Hersek Mahallemize hayırlı olsun”
Açılışta söz alan MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çıpan da : "Hizmetleri için sayın başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya teşekkür ediyorum. Her gün Selçuklumuza kazandırdığı hizmetlerin açılışlarına tanıklık ediyoruz. Burada da Bosna Kapalı Pazar Yerinin açılışını yapıyoruz vatandaşlarımız hava şartlarından etkilenmeksizin alışverişlerini yapacaklar hayırlı,uğurlu olsun. " diye konuştu. 

Bosna Hersek Mahalle Muhtarı Sait Tepe de Bosna Hersek Mahallesi'ne kapalı pazar yeri kazandırılması sebebiyle Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya teşekkürlerini sundu. 

Açılışın ardından Başkan Pekyatırmacı ve beraberindeki katılımcılar pazarı gezerek esnaf ve vatandaşlara maske dağıtarak sohbet etti.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ