Çiftçilere destek ödemesi meclis gündeminde

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye mevsim şartlarından olumsuz etkilenen ve rekolte düşüklüğü yaşayan çiftçilere "Hasat Sonrası Destek" verilip verilmeyeceğini sordu.


Çiftçilere destek ödemesi meclis gündeminde
06 Aralık 2019, Cuma günü, saat 14:22 'de eklendi.
Konya Milletvekili Kara, Konya ilinin iç anadolu bölgesinde yer aldığına ve ülkemizin önemli hububat üretim şehirlerinden biri olduğuna o vurgu yaparak , bölgedeki hububat  verimi için gerekli olan yağmur mevsiminin 15 Nisan-10 Haziran arasının kurak geçmesi nedeniyle çiftçilermizin ürünlerinin veriminde düşüş yaşadığı bu nedenle hasat sonrasında yapılan ödemelerinde zorlandıklarını ve Tarım Bakanlığımızın konu ile ilgili olarak çiftçilerimize destek ödemesi yapımayı düşünüp düşünmediğini sordu. Bu yıl bölgede yetersiz yağış nedeniyle hububat ürünlerinde %50'ye varan verim düşüklüğü yaşanmıştı.

Yaşanan verim düşüklüğü nedeniyle çiftçilerin zor durumda olduğuna vurgu yapan Kara, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye  "Çiftcilerimiz zor şartlar altında üretim yapmaktadır. Özellikle elektrik ve sulama yükü altında kalan çiftçilerimiz için bir miktar destek ödeme yapılması uygun olacaktır. Bu sebeple bakanlık bünyesinde bir destek ödeme planı var mıdır, ödeme yapılması düşünülüyor ise söz konusu ödemenin niteliği ve süresinin ne olacağına da sorusunda yer vermiştir.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ