Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Çocukların bayramlıkları Karatay Belediyesi’nden

Karatay Belediyesi yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde 600 çocuğu sevindirdi. Bayramlık kıyafetlerini alan çocuklar Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkür etti.

Çocukların bayramlıkları Karatay Belediyesi’nden
19 Haziran 2017, Pazertesi günü, saat 14:48 'de eklendi.

Karatay Belediyesi, ihtiyaç sahibi çocuklara yardım elini uzatarak, onların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Aşevinden, nakdi yardıma, Şefkat Evlerinden, gıda yardımına, asker maaşından Karatay Kart uygulamasına kadar her konuda ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Karatay Belediyesi, ihtiyaç sahibi 600 çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yaptı.

Karatay Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen kıyafet dağıtım programında bayram hediyelerini kendileri seçen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Karatay'ın sosyal belediyecilikte Türkiye'deki marka belediyelerden biri haline geldiğini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçede yaşayan 309 bin nüfusun tamamına yönelik hizmet verdiklerini belirtti.  

Mehmet Hançerli, Karatay'da ihtiyaç sahibi 600 çocuğun giydirilmesinin bir dayanışma örneği olduğunu söyledi.  Başkan Hançerli, geleneksel hale getirilen kıyafet yardımı kapsamında, "Amacımız çocukları sevindirmek, bayrama yeni elbiseler ile girmelerini sağlamak ve onların mutluluğuna ortak olmaktır" dedi.  

Başkan Hançerli: Yüzlerinde tebessüm olmak istiyoruz

Çocukların mutluluklarının her şeye bedel olduğunu, çocukların sevincinin yaptıkları diğer hizmetlerle kıyas edilemeyecek kadar önemli olduğunun altını çizen Başkan Hançerli, "Aşevinden, nakdi yardıma, Şefkat Evlerinden, gıda yardımına, sıcak yemekten, asker maaşına kadar her türlü sosyal yardım hizmetinde bulunuyoruz.  Yaptığımız tüm bu çalışmalar, çok sayıda belediye tarafından da örnek alındı.  Vatandaşlarımızın mutluluğunu gördükçe bizim çalışma azmimiz daha da artıyor" ifadelerine yer verdi. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünce belirlenen ailelerin dilediği kıyafet ve ayakkabıyı almaları için yönlendirildiğini söyleyen Başkan Hançerli, "Durumu iyi olmayan çocuklarımızı araştırıp belirliyoruz. Bayramda yüzlerinde ufak bir tebessüm yaratabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Bayramlık kıyafetlerini alan çocukların ise sevinçleri gözlerinden okunurken Başkan Hançerli'ye teşekkürlerini ilettiler. 

Bu haber 648 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ