Cübbeli Ahmet Hoca: Çocuklarınızı imam hatip liselerine göndermeyin

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında bir kez daha İmam Hatip Liselerini hedef aldı. Ünlü, "Çocuklarınızı İmam Hatip Lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca: Çocuklarınızı imam hatip liselerine göndermeyin
22 Eylül 2021, Çarşamba günü, saat 23:00 'de eklendi.
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge' programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

Siyaset-tarikat ilişkileri ve Diyanet'in din fetvalarına ilişkin soruları yanıtlayan Ünlü, katıldığı canlı yayında imam hatipleri hedef alarak bir kez daha eleştirdi. Ahmet Mahmut Ünlü, "Çocuklarınızı İmam Hatip Lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor "Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok…” Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan "Kuran değişsin” diyen adam şuan da Ankara ilahiyatta hoca” diye konuştu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ