Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya’daki cinayete tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'daki katliama tepki göstererek, "Bu bir vahşettir. 7 vatandaşımızın kanı yerde kalmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya’daki cinayete tepki
31 Temmuz 2021, C.tesi günü, saat 18:22 'de eklendi.
Konya'nın Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta bir eve silahlı saldırı yapılmış, evdeki 7 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrası ateşe verilen ev itfaiye ekiplerince söndürülmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katliama tepki gösterdi, "Bu bir vahşettir. 7 vatandaşımızın kanı yerde kalmayacak." dedi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın iki komşu aile arasında 11 yıldır devam eden anlaşmazlık ve husumetten kaynaklandığının tespit edildiğini açıklamıştı.

Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alınmıştı.

"Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değil"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya'daki silahlı saldırıyla ilgili, "Olay bir husumetin devamıdır. Bu katliam istismar edilmeye çalışılmaktadır. Olayın failleri kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilecektir." demişti.

Olayın siyasallaştırılmaya çalışıldığının altını çizen Soylu, "Olayın Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Her olayın istismar edildiği gibi maalesef siyasallaştırılmaya çalışıldığı gibi Konya'daki bu katliam da, bu menfur saldırı da, bu alçak tertip de ifade etmem gerekir ki istismar edilmeye çalışılmaktadır." ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Gül: Konya'daki olayı yakından takip ediyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter adresinden olayın çok yönlü soruşturulduğunu söyleyerek şunları söylemişti:

"Konya'da gerçekleşen menfur cinayetler başsavcılık talimatları çerçevesinde çok yönlü soruşturulmaktadır. Olayı yakından takip ediyoruz. Provokatif yönlendirmelerin aksine olayın etnik veya ideolojik bir saikle gerçekleştiğine dair bir bulgu söz konusu değil."

Olayı kasten çarpıtan kişiler hakkında soruşturma başlatıldı

Öte yandan sosyal medyada provokatif paylaşımlarda bulunarak olayı kasten çarpıtan kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ