Diltaş farkındalık oluşturan etkinliğe imza attı

Diltaş 40. Yıl İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü SEDEP projesine destek vermek amacıyla farkındalık oluşturacak bir etkinliğe imza attı.

Diltaş farkındalık oluşturan etkinliğe imza attı
02 Aralık 2019, Pazertesi günü, saat 17:03 'de eklendi.
"Birlikte Mutluyuz” projesi kapsamında Diltaşlı öğrenci ve öğretmenleri sene başından bu güne kadar topladıkları kitaplar ile Konya Derbent Mülayim İlkokulu'na bir kütüphane kurmayı amaçladılar. İlkokul seviyesinden başlayarak lise seviyesine uzanan kitap listesinden oluşan kitapları öğrencilerden ve öğretmenlerden temin ederek kurdukları kütüphane ile Mülayim İlkokulu öğrencileriyle diyalog kurma olanağı elde ettiler.

Dltaş 40. Yıl kampüsünde görev yapan Rehber Öğretmen Yasemin Akın; "Amacımız öğrencilerimizin değerlere sahip çıkmaları, köy ortamını tanımaları, Yaşamlarına ortak olarak orada yaşayan arkadaşları ile bütünlük kurmalarıdır. Yaptığımız bu anlamlı çalışma sonucunda kurulan kütüphanede öğrencilerimiz yeni arkadaşları ile bulmaca çözdüler, kitap okudular, oyunlar oynadılar ve paylaşmanın verdiği mutlulukla okullarına döndüler.” açıklamasında bulundu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ