Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

’Diyarbakır’a geçmişte çok yanlış yapıldı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyarbakır'a geçmişte çok yanlış yapıldı. Geçmişte çok yanlışlar yapıldı. Terör örgütlerinin cirit attığı bir kent haline geldi.

’Diyarbakır’a geçmişte çok yanlış yapıldı’
17 Mart 2018, C.tesi günü, saat 17:05 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin'in ardından Diyarbakır'a geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır AK Parti İl Kongresi'nde konuşuyor. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Diyarbakır'la aralarına kimsenin girmesine izin vermeyeceklerini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim Diyarbakır'la olan muhabbetimiz öyle buzdan heykel gibi güneşi görünce eriyen türden değildir. Biz, Diyarbakır'la etle tırnak gibiyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: 

"Diyarbakır'a geçmişte çok yanlış yapıldı. Geçmişte çok yanlışlar yapıldı. Terör örgütlerinin cirit attığı bir kent haline geldi."

"Kimsenin kökenine, doğduğu yere bakmayız. Rizeli Tayyip Erdoğan da Diyarbakırlı Mehmet, Bekir, Baran, Hatice, Zeynep ve Hazal da Allah'ın bir kuludur."

"Ülkemizde sadece Kürt olduğu için baskı görüp haksızlığa uğrayan kim varsa Tayyip Erdoğan yanında yer alır, onunla birlikte mücadele ederim. Bölücü terör örgütü benim Kürt kardeşlerime çok çektirdi. Ama artık bitti o işler."

ERDOĞAN: YENİ BİR DİYARBAKIR İNŞA EDİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır AK Parti İl Kongresi öncesi konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Yeni bir Diyarbakır inşa ediyoruz. Sizler de artık bu yeni Diyarbakır'ın ev sahiplerisiniz" dedi.

Bu haber 467 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ