Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu

Diyarbakır'da HDP il binası önündeki oturma eylemine katılan Muhteber Birlik, 14 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Veysi'ye 5 yıl sonra kavuştu. Evlatlarına terör örgütünden kurtaran aile sayısı 9 oldu.

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu
24 Şubat 2020, Pazertesi günü, saat 11:47 'de eklendi.
Dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan bir ailenin daha evlat hasreti son buldu.

Kocaeli'den gelerek 5 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Veysi (19) için oturma eylemi yapan anne Muhteber Birlik'e de müjdeli haber verildi.

Jandarma ikna etti

İl Jandarma Komutanlığı'nda ikna için kurulan özel bir ekibin çalışması sonucu oğlunun güvenlik güçlerine teslim olduğu bilgisini alan anne Muhteber Birlik, büyük mutluluk yaşadı.

Oğlu Behçet ile İl Jandarma Komutanlığı'na gelen Birlik, 5 yıllık hasretin ardından evladı Veysi'yi bağrına bastı.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada anne Birlik, oğluna sarıldı, gözyaşı döktü.Anne ve oğlu Behçet Birlik, bu kavuşmanın yaşanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.Evladına kavuşan aile sayısı 9'a yükseldi

Anne Hacire Akar'ın ardından Hatice Ceylan, 4 yıl önce dağa kaçırılan oğlu Cafer'e, Hüsniye Kaya, terör örgütü PKK'nın Irak'taki kamplarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kızı Mekiye Kaya'ya, babaanne Halime Kadran torunu İbrahim Halil Kadran'a, baba Metin Açan oğluna, baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu 5 yıllık hasretin ardından oğullarına, anne Gevriye Ayhan da 5 yıl süren ayrılığın ardından güvenlik güçlerine teslim olan kızı Pelda'ya, baba Melik ve anne Melek Aslan da 6 yıllık hasretin ardından güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Volkan'a kavuşmuştu.

Anne Muhteber Birlik'in oğlunun da güvenlik güçlerine teslim olmasıyla Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden evladına kavuşanların sayısı 9'a yükseldi.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ