DNA sonuçları ortaya çıktı: Küçük Müslüme’nin dedesi biyolojik babası çıktı

Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 Kasım günü kaybolan Minik Müslüme, Türkiye'yi ölümüyle adeta yasa boğmuştu. Arama çalışmalarının 10. gününde cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Yörük Kızı Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili dedesi tutuklanmıştı. Küçük kızın cansız bedeni üzerinde yapılan DNA analizine göre dede Yağal'ın babası olduğu ortaya çıktı.

DNA sonuçları ortaya çıktı: Küçük Müslüme’nin dedesi biyolojik babası çıktı
26 Kasım 2021, Cuma günü, saat 09:06 'de eklendi.
3 yaşındaki Müslüme Yağcı'nın ölümüne ilişkin soruşturma devam ediyor. 10 Kasım'da, Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'ne gelen Sarıkeçili Yörüklerinden, 7 çocuklu Yağal Ailesi'nin 6'ncı çocuğu Müslüme ailesi çadır kurarken ortadan kayboldu.

En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme'yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri sevk edildi. Arama çalışmalarının 10'uncu gününde Müslüme'den acı haber geldi.

DEDE TUTUKLANDI
Bu kapsamda aile üyelerinde 8 kişi uzun süre gözaltında tutularak sorgulanmış, bu nedenle cenazeye de katılamamışlardı. Sorguların ardından baba, anne ve kardeşlerin de aralarında buılunduğu aile üyeleri serbest bırakılırken dede Hasan Yağal tutuklandı.

TUTUKLANAN DEDE BİYOLOJİK BABA ÇIKTI
Küçük Müslüme'nin bedeni üzerinde yapılan DNA testi sonuçlandı. Sabah'ın haberine göre, Müslüme'nin DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın gerçek babasının, 70 yaşındaki dedesi Hasan Yağal olduğu ortaya çıktı. Bu yeni bilgi üzerine, dede Yağal'ın tedbiren tutuklanmış olabileceği değerlendiriliyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ