Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Eşinin internet hattından ByLock indiren sanığa hapis cezası

Rize'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla yargılanan ve eşinin kablosuz internet hattından örgütün gizli haberleşme programı "ByLock"u indiren sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

 Eşinin internet hattından ByLock indiren sanığa hapis cezası
18 Aralık 2017, Pazertesi günü, saat 11:34 'de eklendi.

Rize Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Telat D. ile tutuksuz yargılanan sanıklar İsmail İ. eşi A.İ. ve avukatları ile yakınları katıldı.

Sanık A.İ, son savunmasında, ByLock kullanmadığını, adına kayıtlı kablosuz internetin eşi İsmail İ. tarafından kullanıldığını anlattı. Eşinin kendisinden izinsiz hattı kullanarak ByLock indirdiğini mahkeme huzurunda kabul ettiğini belirten A.İ, örgütle hiçbir bağının olmadığını, eşinin bu durumundan da haberdar olmadığını ifade ederek beraatını istedi. 
İsmail İ. ise eşinin adına kayıtlı kablosuz internet hattını kendisinin kullandığını, karısının bu durumdan haberi olmadığını kaydetti.

Telat D. ise hakkındaki suçlamaları reddederek beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan İsmail İ'ye "silahlı terör örgütüne üye olmak, örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullanmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası, A.İ'nin beraatına karar verdi.

Sanıklardan Telat D. ise "silahlı terör örgütüne üye olmak, örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullanmak" suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bu haber 961 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ