Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

’FETÖ vicdanlardan silindi’

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Fetulahçı Terör Örgütü'nün gerçek yüzünün görüldüğünü belirterek, "İnsanlar artık vicdanlarından bunları sildi." dedi.

 ’FETÖ vicdanlardan silindi’
17 Ekim 2017, Salı günü, saat 11:27 'de eklendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 1. Kayseri Kitap Fuarı'na katılan Avcı, FETÖ'ye karşı yürütülen mücadeleyi değerlendirdi.

FETÖ ile mücadele konusunda 15 Temmuz'dan sonra alınan tedbirlerle çok büyük mesafe katedildiğini belirten Avcı, örgütün hem kadrosunu hem de maddi imkanlarını kaybettiğini vurguladı.

"Emniyetteki yapı yüzde 90 bitti"

Örgütün mniyetteki yapılanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Avcı, alınan önlemlerle emniyet teşkilatında FETÖ üyesi olanların büyük oranda temizlendiğini ifade etti.

Avcı, FETÖ'nün çok büyük bir yapılanma olduğunu ve geçmişte her yerde bulunduklarını dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Benim şahsi kanaatim yüzde 90'a yakın başarı elde edilmiştir. Büyük oranda insanlar ayıklanmış, teşkilattan dışarı çıkartılmıştır. Hem idari tedbir olarak hem de adli olarak yapılan işlemlerin çok büyük olduğunu, yüzde 90 civarında bunun ayıklandığını kabul edebiliriz. Elbette gizli kalan birtakım faaliyetleri olan kişiler olabilir. Bunu yüzde 100 bir anda yok edemezsiniz. Yıllardır olan bir örgüttür, bir anda yok edilemez. Yavaş yavaş etkinliği azalacaktır. Polis teşkilatının içerisinde ne kadar örgüt de olsalar Türk polis teşkilatının büyük bir kısmı Anadolu çocuğudur. Bu insanlar böyle birşeyi kabul edemezler."

Örgütün eski gücünün kırıldığını vurgulayan Avcı, "FETÖ'nün Türkiye'de yapılanma imkanı olduğunu sanmıyorum. FETÖ Türkiye'de yeraltına inecek. Yani gizli bir teşkilata dönüşecek. Hiçbir zaman kabul etmeyecektir. ‘Ben örgüttenim' demeyecektir. Tamamen gizlenecektir. Yurt dışında açığa çıkacak ve yurt dışında faaliyet gösterecektir. Türkiye'deki faaliyetleri bir anda yok olmaz ama yavaş yavaş azalır." dedi.

Bu haber 553 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ