Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a Yumurtalı Saldırı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ziyarette bulunduğu Lyon kentinde yumurtalı saldırıya uğradı. Şüpheli, güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a Yumurtalı Saldırı
27 Eylül 2021, Pazartesi günü, saat 16:55 'de eklendi.
Geçtiğimiz aylarda uğradığı tokatlı saldırı ile gündeme gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yine bir saldırının odağında. Macron, Lyon kentinde otelcilik ve restoran sektörüne yönelik uluslararası fuarı ziyaret ederken yumurtalı saldırıya uğradı.

Kalabalığın içerisinde yürümeye çalışan Macron'a etrafında korumalar ve fuar katılımcılarının olduğu sırada bir kişi yumurta fırlattı. Fırlatılan yumurta Macron'un omuzuna isabet etti. Olay sonrası güvenlik ekipleri Macron'u koruma altına alırken, o anlar kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bu İlk Saldırı Değil
Zaman zaman saldırı haberleri ile gündeme gelen Macron'a, 1 Mart 2017'de cumhurbaşkanı adaylığı döneminde Paris Uluslararası Tarım Fuarı'nda da yumurta fırlatılmıştı.

8 Haziran'da ise bariyerlerin arkasında kendisini bekleyen kalabalığa tokalaşmak için yaklaşan Macron, tokatların hedefi olmuştu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ