Genç Kızılay Selçuklu’dan eğitime destek

2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime geçen öğrencilere anlamlı bir sürpriz hazırlayan Genç Kızılay Selçuklu Şubesi gönülleri çeşitli kırtasiye malzemeleriyle öğrencileri sevindirdi.

Genç Kızılay Selçuklu’dan eğitime destek
13 Eylül 2021, Pazartesi günü, saat 15:14 'de eklendi.
Pandemi sebebiyle bir süredir eğitimlerine evden devam eden çocuklar için Genç Kızılay Selçuklu Şubesi güzel bir adım attı.

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte harekete geçen Kızılaycılar, belirledikleri öğrenciler için kırtasiye malzemelerinden bir set hazırladı. Hazırlanan setler Genç Kızılay Selçuklu gönülleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Genç Kızılay Selçuklu Başkanı Ömer Topaç, "Genç Kızılay Selçuklu Birimi olarak yetim ve ihtiyaç sahipleri kardeşlerimizin taleplerini aldık aldığımız ilk talepte Yönetimimiz ve gönüllülerimizle istişare ederek talep aldığımız günün ertesi günü kollarımızı sıvayarak işe koyulduk ve 360 aile tespit edip iletişime geçtik ve akabinde Genç Gönüllülerimizle üç gün art arda süren kırtasiye ve okul forma dağıtımını bitirdik. ‘Okula Dönüş' kampanyamızda 360 öğrenci kardeşimizin yüzlerindeki gülümsemeye şahit olmak paha biçilmez. Biz gönüllüler rengini bayrağımızdan alan hilalin altında insanlara köprü olmaktan övünç duyuyoruz. Genç Kızılay Selçuklu olarak amacımız yaptığımız projelerde insanlara sadece gıda ve temel ihtiyaç götürmek değil. İnsanlara ve çocuklara yüzlerinde göğsümüzü gererek giydiğimiz yeleklerimizin üzerinde taşıdığımız hilali çocukların ve insanların dudaklarında tebessüme dönüştüğünü görmeyi hedefliyoruz. Kızılay bir buçuk asrı devirmiş nerde ne gerekiyorsa çekinmeden hep ben varım demiş büyük bir kurum bizlerde bu kurumun bir parçası olarak Genç Kızılay Selçuklumuzu Bir ekol haline getirmek istiyoruz. Emeği ve katkılarından dolayı Türk Kızılay Selçuklu Şube Başkanı Zekeriya Kartal'a, Genç Kızılay Selçuklu Şubesi yönetim kuruluna, gönüllülerimize ve bağış yapan hayırsever vatandaşlara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ