Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Gençlik Meclisi’nden “Şehir ve Mevlana“ söyleşisi

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin "Şehir ve Mevlana” isimli söyleşisine Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü Fahri Özçakıl katıldı.

 Gençlik Meclisi’nden “Şehir ve Mevlana“ söyleşisi
23 Mart 2019, C.tesi günü, saat 15:56 'de eklendi.

Büyükşehir Belediyesi Ali Gav Medresesi KOMEK Gelenekli Sanatlar Merkezinde gerçekleşen söyleşiye konuk olan Özçakıl, Gençlik Meclisi üyeleriyle Mevlevilik üzerine sohbet etti.

Mevlana'yı tarihi mekanlarda Konya'da okuyan öğrencilerle buluşturmayı amaçlayan programda Özçakıl, "Günümüzde yapılan semada semazenler her çark atışta İsm-i Celal çekerek Allah'ı zikreder. Çünkü sema, Mevlevilerin zikir metodudur. Nasıl ki her tarikatın aslında bir zikri vardır; Mevlevilerin zikri de sema iledir. Ama tabii Mevlevilik dediğimiz zaman sadece sema akla gelmemelidir” dedi.

Programda gençler de merak ettikleri konuları Özçakıl'a sorma imkanı buldu.

GENÇ GÜN-DEM

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin üç haftadır Kılıçarslan Gençlik Merkezi'nde düzenlediği Genç Gün-Dem programlarının finali 24 Mart Pazar günü saat 13.00'da Doç. Dr. Mehmet Özkan'ın konuk olacağı programla gerçekleştirilecek. Programda Venezuela'da gerçekleştirilmek istenen darbe ve Yeni Zellanda'da 50 Müslüman'ın acımasızca katledildiği cami baskını konuşulacak. 

Bu haber 953 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ