Gödene kapalı pazar yeri açılıyor!

Meram Belediyesi'nin, Konya'nın hakim rüzgarlar ve iklim şartları sebebiyle en zorlu bölgelerinden biri olan Gödene'ye kazandırdığı ‘Kapalı Pazar Yeri' açılıyor.

Gödene kapalı pazar yeri açılıyor!
23 Ekim 2018, Salı günü, saat 12:55 'de eklendi.
Alışveriş ve yaşam kalitesini artırmak ve vatandaşlara daha konforlu bir alışveriş imkanı sunmak için Meram Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ilçedeki semt pazarlarının sayısı artıyor. Konya'nın hakim rüzgarlar ve iklim şartları sebebiyle en zorlu bölgelerinden biri olan Gödene'de yapımı gerçekleştirilen ‘Gödene Mahallesi Kapalı Pazar Yeri' açılıyor. 

Pazarcı esnafını ve pazardan alışveriş yapacak vatandaşları soğuktan, sıcaktan ve yağışlardan koruyacak modern pazar yerinin açılışı gerçekleştiriliyor. Vatandaşların, modern, sağlıklı ve daha nitelikli alışveriş imkanı sunmak amacıyla 4.5 yılda 4 kapalı Pazar yerini hizmete sunduklarını belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, açılışa Gödenelileri ve tüm Meramlıları davet etti.  

"MODERN VE SAĞLIKLI ALIŞVERİŞ İÇİN KAPALI PAZAR YERİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Alışveriş kültürümüzün önemli bir parçası olan pazarların daha uygun şartlarda hizmet verebilmeleri ve pazarcı esnafı ile vatandaşların rahatlıkla alışverişlerini yapabilmeleri adına kapalı pazar yeri alanlarının sayısını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Fatma Toru; "Göreve geldiğimiz güne kadar Meram'da sadece iki kapalı pazar yeri vardı. Görevi devraldığımız günden bu yana 4 Kapalı Pazar yeri projemizi saha ile buluşturduk. Kovanağzı Kapalı Pazar yerimiz 2 yıldır hizmet veriyor. Kaşınhanı'ndaki yerimiz hizmetine devam ediyor. Gödene Pazar Alanının açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Harmancık'ta bulunan projemiz ise 2019'da  hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu. 

"GÖDENE SAKİNLERİ  KONFORLU ALIŞVERİŞ İMKANI BULACAK”

Açılışına bütün Gödene ve Meramlıları davet eden Başkan Toru sözlerini şöyle sürdürdü; ‘Gödene Kapalı Pazar Alanı' projesinde Selçuklu mimarisi esas alındı. İçerisinde idari kısmından karakoluna, WC'den mescide kadar her ayrıntının düşünüldüğü bir alan oluşturduk. Yaklaşık 8.200 m² arsa ve 3.850 m²'lik inşaat alanına sahip projemize Gödene'nin fazlasıyla ihtiyacı vardı. Çünkü, Konya'nın hakim rüzgarlarından ve iklim şartlarından belki de en fazla etkilenen bölgelerinin başında geliyor burası. Bu proje ile pazarcı esnafımızı ve Gödenelileri bu kötü iklim koşulların etkilerinden korumuş ve kollamış olacağız. Gödeneli vatandaşlarımız, bu projenin hayata geçmesi ile sağlıklı ve konforlu şekilde alışverişlerini yapma imkanı bulacaklar. Hayırlı olmasını temenni ediyorum”     
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ