Ahmet Sorgun’dan Filistin işgaline sert tepki

Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ABD Başkanı Trump'ın Yüzyılın Anlaşması diye açıkladığı Filistin ve Kudüs'ün işgal planına sert tepki gösterdi.

Ahmet Sorgun’dan Filistin işgaline sert tepki
29 Ocak 2020, Çarşamba günü, saat 18:38 'de eklendi.
Bunun bir anlaşma değil yıllardır süren işgalin meşrulaştırılma çalışması olduğunu ifade den Sorgun açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Her şeyin ötesinde Kudüs  alemi İslam'ın kutsalı ve bizim kırmızı çizgimizdir. Her ne sebeple olursa olsun böyle bir işgal kabul edilemez. Filistin halkı; Siyonist Netenyahu ve Siyonizm kuşatmasındaki Trump ekibince hazırlanan "100 yılın dayatması” ile karşı karşıyadır. Filistin halkının topraklarını, haklarını ve onurlarını bir kısım rüşvetlerle satın almaya çalışıyorlar. Bu adil olmayan, gayri insani, ahlaksız çabalarına da bazı sonradan görme, nevzuhur sözde devletçikleri de ortak ediyorlar. Ama ne Filistin Halkı ne de Filistinli yöneticiler; Arzı Mevud hayallerinin bir aşaması olan bu "yüzyılın dayatması”'na asla itibar etmeyeceklerdir.
Başta İslam Ülkeleri ve halkları olmak üzere, haktan ve adaletten yana olan herkes, bu "100 yılın dayatmasına” karşı Filistin halkının ve Kudüs'ü Şerif'in yanında yer almalıdır. Kimler  bu haksız, hukuksuz ve ahlaksız işgal dayatmasının yanında olur, kimler karşısında olur bunu  göreceğiz. Ancak şu bilinmelidir ki Türkiye ve aziz milletimiz Filistin ve Kudüs'ün yanındadır”
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ